Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2014 15:02
Grand Theft Auto V zostało wycofane z australijskich sklepów Target
1515V

Grand Theft Auto V zostało wycofane z australijskich sklepów Target

Dzieło Rockstar wywołało kolejną kontrowersję. Tym razem w sprawie Grand wypowiedzieli się niezadowoleni klienci australijskiej sieci sklepów Target, którzy zażądali wycofania ze sprzedaży pozycji. Powodem tej decyzji jest „ukazanie w grze przemocy wobec kobiet”.

Australia rządzi się swoimi prawami. W tym państwie gracze wielokrotnie muszą liczyć się z cenzurą produkcji, które nie trafiają do sprzedaży lub są wydawane w specjalnej edycji.

Jak się okazuje, Australijczykom przeszkadza ukazanie przemocy wobec kobiet w Grand Theft Auto V. Po licznych dyskusjach z przedstawicielami sieci sklepów Target, zdecydowano się wycofać tytuł ze sprzedaży:

„W ostatnim czasie rozmawialiśmy z wieloma klientami na temat gry i nasze działania są spowodowane troską.”

Oczywiście nie wszyscy mieszkańcy Australii podchodzą do tego tematu podobnie, ale jak to zazwyczaj w takich sytuacjach – liczy się dobro ogółu.

„Otrzymaliśmy również opinie klientów, którzy popierają sprzedaż produkcji i szanujemy ich punkt widzenia w tej kwestii. Jednocześnie uważamy, że decyzja o zaprzestaniu sprzedaży GTA V jest zgodna z opiniami większości naszych klientów.”

Jeśli jesteście zainteresowani tematem cenzury w grach – zapraszamy wszystkich do felietonu Komodo pod tytułem „W nożycach cenzora”, który trafił do najnowszego numeru PSX Extreme!

Przypominamy, miesięcznik można nabyć:

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/gta_5/news/target_australia_pulls_gta_5_off_shelves_over_depictions_of_violence_against_women.html

Tagi: Australia cenzura grand theft auto v rockstar