Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2014 20:00
PlayStation Home okazało się wielkim sukcesem? Tak twierdzi jeden z twórców
681V

PlayStation Home okazało się wielkim sukcesem? Tak twierdzi jeden z twórców

Eksmisje z PlayStation Home zostały zaplanowane na marzec 2015 roku. Dla wielu graczy ten projekt okazał się wielką klapą. Jednak nie wszyscy są tego zdania. Oscar Clark stwierdził, że ta usługa okazała się wielkim sukcesem. 

Oscar Clark przez wiele miesięcy pracował nad tym projektem i w końcu postanowił się wypowiedzieć. Architekt twierdzi, że PlayStation Home osiągnął wielki sukces:

„To był ogromny sukces, chociaż wszyscy myślą, że odnieśliśmy porażkę. Wprawdzie nie osiągnęliśmy tak wielu sukcesów jak mogliśmy z różnych powodów.”

Na podparcie swoich słów Clark przestawił kilka liczb:

„38 milionów pobrań, 3 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, to był sukces… a nie porażka. I rzeczywiście, PlayStation Home było sukcesem z komercyjnego punktu widzenia. Pokazaliśmy, jak można zarabiać pieniądze.”   

Pracownik japońskiej korporacji wspomniał, że wielu firmom udało się zarobić przygotowując swoją zawartość dla PlayStation Home. Dodatkowo dla deweloperów ten projekt był dobrą lekcją, dzięki której nauczyli się przygotowywać ciekawe rzeczy dla społeczności na konsoli.

Co Wy na to? 

 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps3/home/news/playstation_home_was_a_massive_success_that_everyone_thinks_was_a_failure_says_creator.html

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation home Sony