Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2014 18:30
Rozpoczęła się zbiórka na nowy model komputera ZX Spectrum
765V

Rozpoczęła się zbiórka na nowy model komputera ZX Spectrum

Brytyjska legenda branży gier wideo powraca! Sir Clive Marles Sinclair rozpoczął zbiórkę pieniędzy na serwisie Indiegogo, dzięki której chce sfinalizować swój kolejny projekt. Nowy model komputera ZX Spectrum ma uruchomić 14 000 produkcji.

To zaskakujące, że znany wynalazca postanowił powrócić do branży gier wideo. Nowy projekt Sinclaira został nazwany ZX Spectrum Vega. Mała konsola ma w swojej pamięci pomieścić około tysiąc gier. Kolejne pozycje zainteresowani będą mogli pobrać za pośrednictwem Sieci – całkowicie za darmo. Urządzenie ma zapewnić dostęp do 14 000 tytułów z epoki Spectruma.

Sprzęt został wyceniony na około 500 złotych, ale oczywiście do realizacji projektu niezbędna jest zdecydowanie większa gotówka. Na serwisie Indiegogo trwa zbiórka pieniędzy – organizatorzy akcji potrzebują 100 tys. funtów, ale już teraz uzbierali ponad 26 000 funtów. Suma ta robi wrażenie, ponieważ akcja wystartowała wczoraj!

Co ciekawe, prawa do własności intelektualnych posiada firma Sky In-Home- Service, która należy do British Sky, zaś za projekt odpowiada firma Retro Computers. W tej sytuacji Spectrum Vega powstanie na licencji, ale twórcy chcą, aby 10% zysków ze sprzedaży urządzenia trafiło na cele charytatywne.

Wszystkie szczegóły inicjatywy znajdziecie tutaj.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2014-12-02-sir-clive-sinclair-crowdfunding-new-zx-spectrum-computer

Tagi: spectrum zx spectrum zx spectrum vega