Siedem studiów deweloperskich pracuje nad MW3. Co to oznacza?

Gry
1471V
CoD Modern Warfare III
Łukasz Musialik | 11.08.2023, 13:30

Informacja o powstaniu odświeżonej odsłony Modern Warfare 3 to prawdziwa bomba dla fanów serii. Każdego dnia będą pojawiać się coraz nowsze informacje / przecieki na temat tej produkcji. Obecnie nie wiemy zbyt dużo, ale okazuje się, że gra jest tworzona przez siedem studiów, co może mieć wpływ na jej jakość i zawartość.

Według strony Steam, która umożliwia dodanie gry do listy życzeń, Modern Warfare 3 jest produktem współpracy między następującymi studiami: Infinity Ward, Sledgehammer Games, Beenox, Raven Software, High Moon Studios, Demonware i Treyarch. Każde z tych studiów posiada doświadczenie i „specjalizuje się” w tworzeniu gier Call of Duty lub innych tytułów. Na przykład:

Dalsza część tekstu pod wideo
  • Infinity Ward to główny twórca serii Modern Warfare i jedno z najstarszych i najbardziej cenionych studiów w branży.
  • Sledgehammer Games to studio, które współtworzyło Modern Warfare 3 z 2011 roku i stworzyło Advanced Warfare z 2014 roku i WWII z 2017 roku.
  • Beenox to studio odpowiedzialne za wersje PC poprzednich gier Call of Duty, takich jak Black Ops Cold War czy Warzone.
  • Raven Software to studio, które wspierało rozwój wielu gier Call of Duty, a także stworzyło Warzone - darmowy tryb battle royale dla serii.
  • High Moon Studios to studio, które również pomagało w produkcji wielu gier Call of Duty, a także stworzyło Transformers: War for Cybertron i Fall of Cybertron.
  • Demonware to firma, która dostarcza rozwiązania do obsługi sieciowej i statystycznej dla gier Call of Duty i innych tytułów Activision.
  • Treyarch to studio, które stworzyło serię Black Ops i World at War oraz wprowadziło tryb Zombies do serii Call of Duty.

Co oznacza tak duża liczba studiów zaangażowanych w tworzenie Modern Warfare 3? Osobiście twierdzę, że może to świadczyć o tym, że gra jest bardzo ambitna i złożona, a każde studio wnosi coś wartościowego do projektu - swoistą cegiełkę, czyli zrobić coś, na czym zna się najlepiej. Wszystko zależy od tego, jak dobrze studia będą ze sobą współpracować i jak wysoki będzie poziom kontroli jakości podczas zapewne trawiących już testów nad grą. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Modern Warfare III.

Źródło: Gamingbolt.com

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper