50 gier RPG na Xboksach. Microsoft otwiera się na japońskiego wydawcę

Gry
1733V
Xbox logo
Iza Łęcka | 02.08.2023, 13:18

Microsoft od kilku ładnych lat szczególnie stara się rozszerzyć katalog produkcji tworzonych przez japońskie studia i zaskarbić sobie przychylność wśród graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Efektem nawiązania kolejnej współpracy jest stworzenie specjalnego zestawu 50 RPG-ów wydanych przez Kemco.

Xboksa czeka jeszcze długa droga do serc japońskich graczy. Choć konsole obecnej generacji osiągają całkiem przyzwoite wyniki sprzedaży we wskazanym regionie, mocniejsza pozycja konkurencji jest szczególnie widoczna. Nie oznacza to jednak, że gigant z Redmond nie podejmuje intratnych inicjatyw. Już w zeszłym roku informowaliśmy o nawiązywaniu przez korporację „szeregu długoterminowych partnerstw strategicznych” - czego jednym z przykładów jest współpraca ze Square Enix, dzięki której Final Fantasy XIV znajdzie się na konsolach Microsoftu.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Kemco: 50 RPGs Celebratory Bundle, czyli zestaw 50 gier wydawanych przez firmę Kemco, zadebiutuje na Xboksach Series X|S i Xboksach One już 3 sierpnia. Pakiet jest formą uczczenia osiągnięcia kamienia milowego, jaki było wydanie 50. produkcji na Xboksy – a inicjatywa została zapoczątkowana przez jednego z członków zespołu ID@Xbox, który zaproponował nowy projekt.

Ta rewelacja doprowadziła do tego, że Microsoft formalnie zaproponował pomysł, a Kemco zdecydowało się skorzystać z okazji. Zestaw 50 tytułów będzie dostępny przez ograniczony okres 50 dni - przyznaje Masaomi Kurokawa, dyrektor zarządzający Kemco.

Kemco, czyli japońska firma, która na rynku gier działa od ponad 40 lat, w ostatnim czasie szczególnie intensywnie zajęła się wydawaniem różnorodnych projektów – obecnie możemy mówić o około 10 premierach rocznie. Przedsiębiorstwo wybrało po jednym tytule od każdego ze współpracujących deweloperów, by w ramach pakietu można było poznać charakterystyczny styl poszczególnych zespołów.

Tym samym w The Kemco: 50 RPGs Celebratory Bundle znajdziemy między innymi Overrogue, Raging Bytes, Gale of Windoria, Legend of Ixtona, Blacksmith of the Sand Kingdom czy RPGolf Legends.

Kemco Games with the Kemco: 50 RPGs Celebratory Bundle

Źródło: Xbox

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper