Gwiezdne wojny mierzą się z problemem? 4. sezon The Mandalorian może zostać przekształcony na film

Filmy/seriale
1795V
The Mandalorian
Wojciech Gruszczyk | 01.08, 16:02

Strajk aktorów i scenarzystów ma wpłynąć na rozwój uniwersum Gwiezdnych wojen. Fani serii „The Mandalorian” wyczekują na 4. sezon serialu, ale bardzo możliwe, że zamiast opowieści podzielonej na odcinki otrzymamy pełnometrażowy film.

Redakcja Making Star Wars otrzymała wiadomość od swoich źródeł, według których w zeszłym tygodniu odbyło się ważne spotkanie dotyczące najbliższych planów Lucasfilm, Gwiezdnych wojen oraz Disneya.

Dalsza część tekstu pod wideo

Korporacja musi działać i odpowiednio planować ruchy z powodu trwających strajków i według MSW – szefowie obawiają się, że Jon Favreau i Dave Filoni nie zdążą przygotować dwóch sezonów seriali dla Disney+ przed premierą filmu, który ma zakończyć sagę „The Mandalorian”.

Przygotowano już scenariusze do 4. sezonu „Mandaloriana” i firma podobno rozważa przekształcenie historii na jeden, pełnometrażowy film – w tej sytuacji opowieść mogłaby trafić do widzów w odpowiednim momencie, by przygotować ich na wielki finał.

Wiele jednak wskazuje na to, że „The Mandalorian 4”, „Ahsoka 2” (wciąż czekamy na premierę 1. sezonu) oraz niezatytułowany film Dave'a Filoniego nie zadebiutują w terminach, więc Disney chce postawić na plan B:

Na chwilę obecną Disney przedkłada premiery kinowe Gwiezdnych Wojen nad Disney+ (ostra zmiana polityki w ciągu ostatnich kilku lat). Jeśli strajk WGA potrwa do 2024 roku, co w tej chwili wydaje się prawdopodobne, plan ten może zostać zrealizowany i wydaje się wiodącą opcją na stole. Usłyszałem to od jednego z moich najbardziej wiarygodnych źródeł i mam to potwierdzone przez inne zaufane źródła i znajomych.

Jak wiadomo w 2026 roku mają zadebiutować 2 filmy z uniwersum Gwiezdnych wojen (22 maja, 18 grudnia), a 17 grudnia 2027 roku ma odbyć się premiera trzeciej historii. Bardzo jednak możliwe, że harmonogram ten zostanie rozbudowany o pełnometrażowe opowieści, które będą musiały powstać z powodu braku czasu na zrealizowanie seriali.

Źródło: makingstarwars

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper