Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.11.2014 09:52
Rusza Black Friday - eksplozja zainteresowania Xbox One w Stanach Zjednoczonych
2491V

Rusza Black Friday - eksplozja zainteresowania Xbox One w Stanach Zjednoczonych

Szaleństwo zakupów w USA, związane z wyprzedażami "Black Friday" właśnie się zaczyna. Wygląda na to, że ten miesiąc i grudzień mogą faktycznie należeć do Microsoftu. Xbox One rozchodzi się u jankesów jak świeże bułeczki.

Gigant z Redmond ogłosił niedawno obniżkę ceny Xbox One w USA, dzięki czemu w Best Buy, Target albo Walmart można kupić Xbox One w pakiecie z Assassin's Creed: Unity za 329 dolarów (nawet mniej niż 350 dolarów, które sugerował Microsoft). Wywołuje to oczywiście żywiołowe reakcje u konsumentów, którzy rzucili się na towar w sklepach. Wspomniane przed chwilą sieci sklepów już zgłaszają, że brakuje im takich pakietów Xbox One do sprzedania. Liczni gracze wrzucają również do Sieci zdjęcia dokumentujące sytuację w amerykańskich sklepach - XONE rozchodzi się ponoć na pniu.

Sytuację ze sklepów tradycyjnych zdaje się potwierdzać Amazon.com. Na jego stronie bestsellerów w kategorii Gier Wideo rządził jeszcze przed chwilą Xbox One. CraveOnline twierdzi, że to pierwszy raz, kiedy XONE wspiął się na szczyt tej listy sklepu Amazon. Aktualnie na pierwszym miejscu rankingu znajduje się pakiet PS4 Black Friday Bundle (z GTA V).

Obniżka ceny XONE to tylko jeden z aspektów eksplozji popularności tego sprzętu w USA. Microsoft bardzo intensywnie reklamował swój hardware w ostatnich dniach w telewizji (m.in. przed ważnymi rozgrywkami sportowymi).

Źródło: http://www.craveonline.com/gaming/articles/794243-microsofts-329-xbox-one-bundle-dominating-black-friday

Tagi: black friday bundle Microsoft promocja przecena Xbox One