Microsoft oficjalnie nie tworzy już gier na Xboksa One. Korporacja koncentruje się na XSX|S i PC

Gry
2674V
Xbox One X
Wojciech Gruszczyk | 15.06.2023, 19:54

Microsoft szykuje się do wielu głośnych premier, ale gracze najwidoczniej nie mogą oczekiwać, by korporacja przygotowywała jeszcze gry na Xboksa One. Firma oficjalnie zrezygnowała z tworzenia tytułów na poprzednią generację.

Xbox Series X|S znajduje się na rynku od 2020 roku, więc w normalnej sytuacji Xbox One nie byłby wspierany od przynajmniej dwóch lat. Sytuacja na rynku wpłynęła na plany Microsoftu, Sony czy też innych wydawców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Matt Booty, szef Xbox Game Studios, w rozmowie z redakcją Axios oficjalnie potwierdził, że Microsoft nie tworzy już własnych gier na konsolę Xbox One i koncentruje się teraz w pełni na przygotowywaniu gier na Xbox Series X|S i PC.

Amerykańska korporacja oficjalnie „przeniosła się na 9 generację” i wewnętrzne studia nie realizują już gier na Xboksa One.

Przedstawiciel Microsoftu wspomniał jednak, że Xbox One może odtwarzać gry z Xboksów Series X|S przez Xbox Cloud Gaming, który jest dostępny przez Xbox Game Pass Ultimate. Firma „w ten sposób zamierza utrzymać wsparcie”, ale oficjalnie żaden zespół korporacji nie produkuje już gier na poprzednią generację.

Źródło: Trueachievements - Żbiku, dzięki za link!

Komentarze (230)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper