Cena Apple Vision Pro wywołała ogromne poruszenie. Akcje Apple spadają

Technologie
16417V
Apple Reality Pro
Wojciech Gruszczyk | 05.06, 21:15

Amerykańska korporacja właśnie zakończyła swoją konferencję, podczas której pokazano kilka nowych urządzeń. Tak jak mogliśmy się spodziewać – Apple Vision Pro będzie wyjątkowo drogą przyjemnością, która na początku przyszłego roku zadebiutuje wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Na dobry początek dzisiejszej konferencji Apple pokazało nowego Macbooka Air – urządzenie otrzyma większy ekran (15,3-cala), korzysta z mocy Apple M2 i posiada o 50% dłuższy czas pracy na jednej baterii w porównaniu do swojej konkurencji. Sprzęt będzie cienki, bardzo wytrzymały i ma charakteryzować się ogromną mocą.

Następnie korporacja przeszła do Mac Studio Mac Pro – urządzenia skorzystają z potencjału M2 Ultra od Apple. W przypadku tego pierwszego użytkownicy mogą liczyć na CPU do 24 rdzeni i GPU z 76 rdzeniami, a M2 Ultra oferuje wsparcie do 192GB pamięci RAM (przepustowość do 800GB/s). Urządzenie otrzymało także Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 czy też do 8TB SSD.

Nie jest jednak zaskoczeniem, że najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej konferencji była zapowiedź Apple Vision Pro – nowoczesny sprzęt Apple zaskoczy możliwościami, ale oczywiście również ceną. Szereg szczegółów dotyczących sprzętu przedstawiliśmy TUTAJ

Apple Vision Pro zostało wycenione na 3499 dolarów, co wywołało wielkie poruszenie. Fani śmieją się z korporacji i nawet inwestorzy nie są zadowoleni, ponieważ cena akcji Apple spada.

To inwestorzy myślą o cenie lmao.

$3500? Chyba będę musiał w końcu przestać być biedny.

3500 dolarów za headset? Pa @Apple - założę się, że niektórzy ludzie nadal będą kupować

Daj spokój @Apple! Sprzedałbyś znacznie więcej, gdyby było to dostępne dla większości ludzi. To staje się śmieszne.

Apple Vision Pro jest 7 razy droższy niż Oculus Quest 3 firmy Meta

Czas sprzedać za to nerki

Ja, gdy tylko dostanę nowy Apple Vision Pro

bro, 3,5 tys. dolarów za 2 godziny na baterii?

Ładowarka prawdopodobnie nie jest dołączona do zestawu

Źródło: Apple

Komentarze (204)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper