Death Stranding trafi na Maca. Apple otwiera się na gry i szybkie portowanie produkcji

Gry
1175V
Death Stranding
Wojciech Gruszczyk | 05.06.2023, 19:56

Hideo Kojima pojawił się na dzisiejszej prezentacji i podczas wydarzenia zaprezentowano Death Stranding Director’s Cut . Gra będzie działać na urządzeniach amerykańskiej korporacji – Japończyk obiecuje, że jego kolejne produkcje trafią na sprzęt Apple.

Death Stranding Director’s Cut na Macu? Hideo Kojima właśnie pojawił się na konferencji, by powiedzieć, że chce wspierać Apple i oferować swoje gry na sprzęt amerykańskiej korporacji. Produkcja trafi na nowe urządzenia jeszcze w 2023 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hideo Kojima chce w przyszłości oferować swoje następne gry na urządzeniach Apple, ale oczywiście na konkretne zapowiedzi musimy zaczekać.

Apple ujawniło również, że zamierza zapewnić znacznie więcej gier na swój sprzęt – Game Mode pozwoli na przygotowanie „jeszcze bardziej wciągającej” rozgrywki, co będzie możliwe dzięki między innymi pełnemu wsparciu kontrolerów Sony oraz Microsoftu.

Game Mode dostępny w macOS 14 zapewni lepszy wymiar rozgrywki przez odpowiednie wykorzystanie mocy urządzenia – CPU i GPU będą skupiać się na grze, by zaoferować jak najlepszą wydajność. Apple zaoferuje także nowe narzędzia Game Porting dla programistów, które ułatwia przenoszenie gier z innych platform – teraz przygotowanie pozycji na Maca ma nie zajmować wielu miesięcy, a zaledwie kilka dni.

Apple Mac Hideo Kojima #1

Apple Mac Hideo Kojima #2

Źródło: Apple

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper