SKLEP
Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 08.11.2014 13:43
A gdyby Blizzard stworzył FPS-a? Świat poznał Overwatch
2640V

A gdyby Blizzard stworzył FPS-a? Świat poznał Overwatch

Na corocznym Blizzconie w Anaheim, Kalifornii Blizzard przedstawił Overwatch, czyli swoje całkowicie nowe sieciowe IP. Jest to pierwsze podejście studia do gier z gatunku pierwszoosobowych strzelanin. 

Ostatni raz Blizzard zaprezentował graczom nowe IP ze swojej stajni, gdy świat dowiedział się o Starcrafcie.

Akcja Overwatch rozgrywa się na Ziemi, a raczej jej futurystycznym wyobrażeniu. Powstaje tytułowa ekipa do zadań specjalnych, która ma na celu przywrócenie pokoju na świecie sponiewieranym przez wojny. Grupa Overwatch w końcu się rozpada, ale "świat w dalszym ciągu potrzebuje bohaterów".

Overwatch ma być grą, której podstawy są łatwe do ogarnięcia dla początkujących, ale żeby wymasterować poszczególne mechaniki, trzeba będzie spędzić przy nich długie godziny (easy to play, hard to master).

Blizzard zdecydował się na bardzo nietypową dla siebie stylistykę gry, której kreskówkowy charakter w niczym nie przypomina mrocznego uniwersum Diablo czy Starcrafta.

Silną stroną gry mają być bohaterowie zachowujący swoje indywidualne cechy w jej uniwersum. Znajdziemy tutaj m.in. osobnika manipulującego czasem, robota-mnicha, opancerzonego żołnierza wymachującego hybrydą młota i rakiety, a także postać tworzącą teleporty.

Wszystkich bohaterów da się podzielić według ich klas, a te są tutaj cztery: offensive, deffensive, tank i support. Każda postać ma trzy podstawowe umiejętności oraz tzw. ultimate.

Overwatch to nasze podejście do tętniącego życiem osadzonego w niedalekiej przyszłości uniwersum, odjechanych postaci i pełnej akcji rozgrywki. Przy każdej nowe grze Blizzard przyglądamy się naszym ulubionym cechom danego gatunku i podchodzimy do nich na swój sposób. 

Naszym celem jest dostarczenie niesamowitego doświadczenia FPS, które będzie przystępne dla o wiele szerszej publiczności, jednocześnie dostarczając akcję i głębię tak uwielbianą przez fanów strzelanin.

Na oficjalnej stronie gry możecie zgłosić swoją chęć uczestniczenia w jej becie. Ma ona się odbyć w przyszłym roku.

Nieznane są póki co ani docelowe platformy, ani data premiery gry. Blizzard obiecuje nam za to więcej informacji w nadchodzących miesiącach.

Więcej materiałów z gry znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: http://us.battle.net/overwatch/en/

Tagi: blizzard blizzcon 2014 overwatch

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Overwatch
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 24.05.2016
  • Napisy
  • od lat 12 przemoc
Miesięcznik PSX Extreme