Spider-Man: Across the Spider-Verse z rekordowym otwarciem!

Filmy/seriale
1017V
Spider-Man: Across the Spider-Verse
Łukasz Musialik | 04.06, 18:15

Spider-Man: Across the Spider-Verse to kontynuacja animowanego hitu z 2018 roku, który zdobył Oscara i zachwycił fanów komiksowego bohatera. Film opowiada o przygodach Milesa Moralesa i innych Spider-Manów z różnych wymiarów, którzy muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Film miał swoją premierę 2 czerwca i od razu podbił box office. Spider-Man: Across the Spider-Verse zarobił w pierwszym dniu pokazów 51,7 miliona dolarów, co jest najlepszym wynikiem w 2023 roku i trzecim najlepszym w historii serii Spider-Man. Wśród wszystkich animowanych premier Spider-Verse zajmuje szóste miejsce za Iniemamocni 2 (182,6 mln USD), Super Mario Bros (146,3 mln USD), Finding Dory (135 mln USD), Kraina lodu 2 (130,2 mln USD) i Toy Story 4 (120,9 mln USD). Sequel Marvela to najlepszy start w historii Sony Animation.

W ciągu trzech dni film zebrał 120,5 miliona dolarów, wyraźnie przekraczając wszelkie wcześniejsze prognozy. Spider-Man: Across the Spider-Verse cieszy się także wysokimi ocenami od krytyków i widzów, którzy chwalą animację, humor i akcję. Film ma szansę na wielkie nagrody i nominacje.

Źródło: variety.com

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper