Hollywoodzki gwiazdor i niedawny skandalista pracuje nad scenariuszem do filmu o Auschwitz

Filmy/seriale
747V
Auschwitz
Łukasz Musialik | 04.06, 14:15

Shia LaBeouf to znany aktor i scenarzysta, który wystąpił m.in. w filmach „Transformers”, „Słodziak” czy „Cząstki kobiety”. Ma też na swoim koncie kilka skandali i kontrowersji, które zaszkodziły jego karierze. Wygląda na to, że LaBeouf chce się zrehabilitować, pracując nad nowym projektem filmowym. Jak ujawnił reżyser Abel Ferrara, LaBeouf pisze scenariusz do filmu o Auschwitz.

Auschwitz to nazwa niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady, który funkcjonował w okupowanej Polsce podczas II wojny światowej. W obozie tym Niemcy zamordowali około 1,1 miliona ludzi, głównie Żydów, ale także Polaków, Romów i innych narodowości. Auschwitz jest symbolem Holocaustu i ludobójstwa, czego Polak jest świadom.

Shia LaBeouf

Nie wiadomo na razie, jaki będzie tytuł filmu ani o czym dokładnie będzie opowiadał. Wiadomo tylko, że reżyserem filmu będzie Abel Ferrara, który współpracował z LaBeoufem przy filmie „Padre Pio”. Ferrara jest znany z takich filmów jak „Król Nowego Jorku”, „Bad Lieutenant” czy „Pasolini”. Produkcja filmu jest wciąż na wczesnym etapie, ale LaBeouf zapowiedział, że chce zrobić wszystko, aby film był jak najbardziej autentyczny i oddawał ducha czasów. 

Film o Auschwitz może być kolejnym krokiem w karierze LaBeoufa i szansą na pokazanie jego talentu i wrażliwości. Możemy tylko czekać na więcej informacji i życzyć LaBeoufowi powodzenia.

Źródło: filmweb.pl

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper