W 2023 roku zagraliśmy już w kilka głośnych hitów. To znakomity rok dla branży?

Gry
1333V
Diablo 4 x Street Fighter 6
Wojciech Gruszczyk | 02.06, 19:28

W tym tygodniu na rynku zadebiutowały dwie bardzo mocne gry – Street Fighter 6 jest dostępny w normalnej wersji, a Blizzard rozpoczął wczesny dostęp do Diablo 4. Tytuły tym samym dołączyły na listę świetnych produkcji, które zadebiutowały w 2023 roku.

W 2022 roku nie brakowało kapitalnych propozycji, które zostały docenione przez szeroką publikę, ale od początku 2023 roku deweloperzy oraz wydawcy proponują graczom fantastyczne przygody i pozycje debiutują na różnych urządzeniach.

Na dobry początek roku zagraliśmy w Dead Space Remake oraz Hi-Fi Rush, następnie zainteresowani mogli poczuć magię ze świata Harry'ego Pottera, a nie brakowało wiernych fanów Nintendo, którzy sprawdzili odświeżony Metroid Prime. Capcom nie zawiódł dwukrotnie (Resident Evil 4 Remake, Street Fighter 6), a na rynku zadebiutowało jeszcze Diablo 4 oraz kapitalny The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Wciąż nie możemy mówić o zakończeniu pierwszej połowy 2023 roku, ale już teraz do graczy trafiło kilka naprawdę znakomitych gier... w czerwcu zadebiutuje między innymi Final Fantasy XVI, który również może dołączyć do tego grona.

Rok 2023 zapisze się w historii gier jako nowy złoty wiek.

Street Fighter 6
Diablo 4
Tears of the Kingdom
Resident Evil 4
Dead Space
Hi-Fi Rush
Hogwarts Legacy
Octopath Traveler II
Like a Dragon Ishin!
Star Wars Jedi Survivor
Metroid Prime Remastered

Jeszcze wiele przed nami! 

Nie znamy jeszcze dokładnych planów na drugą połowę 2023 roku, ale gracze mogą liczyć na między innymi takie gry jak: Spider-Man 2, Starfield, Pikmin 4, Armored Core VI: Fires of Rubicon, Baldur's Gate III, Mortal Kombat 1, Alan Wake 2 czy też Alone in the Dark. Wiele na to wskazuje, że nie będziemy się nudzić.

Mieliście okazję zagrać we wszystkie tegoroczne hity?

Źródło: Okami13_

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper