SlavicPunk: Oldtimer wygląda obiecująco. Znamy datę premiery gry w uniwersum Michała Gołkowskiego

Gry
1388V
SlavicPunk: Oldtimer
Iza Łęcka | 01.06, 09:10

Sympatycy twórczości Michała Gołkowskiego mogą rozpocząć odliczanie. SlavicPunk: Oldtimer ujrzy światło dzienne już za kilka tygodni – dopełnieniem ogłoszenia oficjalnego terminu debiutu jest publikacja zwiastuna. Deweloperzy pokazali sporo strzelania.

28 czerwca odbędzie się premiera SlavicPunk: Oldtimer, czyli najnowszej gry studia Red Square Games, które podjęło się opracowania pozycji w intrygującym uniwersum czerpiącym garściami z kultury słowiańskiej i cyberpunka. Świat Michała Gołkowskiego ciągle się rozwija, a niebawem wkroczą do niego także gracze.

SlavicPunk: Oldtimer zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych i będzie dostępny poprzez Steam oraz GOG. Autorzy nie zapomnieli także o konsolowcach, bowiem stosowny port produkcji trafi na rynek na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

Zespół ujawnił plany na najbliższe tygodnie –  już 19 czerwca, podczas Festiwalu Steam Next oraz w polskim sklepie, pojawi się demo. Śmiałkowie zmierzą się z przeciwnikami na specjalnie przygotowanych arenach, nie obawiając się o fabularne spoilery, gdyż głównym celem udostępnionego fragmentu będzie nauka mechanik gry.

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka oparta na twórczości Michała Gołkowskiego, uznanego polskiego autora science-fiction i fantasy. To właśnie Michał Gołkowski stworzył historię Yanusa – prywatnego detektywa z burzliwą przeszłością, który próbuje rozwiązać sprawę skradzionych danych, walcząc ze swoimi wewnętrznymi demonami, miejskimi gangami i wszechpotężną korporacją odpowiedzialną za rozkład miasta, które kiedyś nazywał swoim. 

Na zaprezentowanym materiale widzimy, jak bohater przemierza kolejne lokacje, gdzie niemal cały czas strzela do wrogów i używa specjalnych umiejętności. Dodatkowo otrzymaliśmy drobne spojrzenie na system rozwoju postaci, lecz trzeba przyznać, że prezentacja mocy wygląda całkiem interesująco – protagonista jest w stanie w błyskawicznym tempie uniknąć ataków i przystąpić do szarży. Red Square Games zapewnia, że wizja dystopijnej przyszłości sięga głębiej niż wydaje się na pierwszy rzut oka, o czym przekonamy się w trakcie rozgrywki.

Źródło: Informacja prasowa - Red Square Games PR

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper