Resident Evil: Umbrella Chronicles nadciąga? Uniwersum może zostać kolejny raz rozbudowane

Filmy/seriale
1071V
Resident Evil: Welcome to Raccoon City na pierwszym zwiastunie! Bohaterowie i zombie powracają
Wojciech Gruszczyk | 31.05, 19:59

W 2021 roku na wielki ekran zawitał „Resident Evil: Welcome To Raccoon City”, który choć nie zapewnił wybitnej jakości, to jednak wielu fanów chwaliło produkcję za realizację historii – ta w znaczący sposób była inspirowana produkcjami Capcomu.

Nie wszyscy byli zachwyceni z jakości i opowieści „Resident Evil: Welcome To Raccoon City”, ale mimo to opowieść cieszyła się odpowiednim zainteresowaniem, a nawet nie brakowało opinii, według których Johannes Roberts powinien otrzymać szansę i zrealizować kontynuację.

Ta może faktycznie się powtać, ponieważ według raportu Sudbury.com – Greater Sudbury, czyli miasto w Kanadzie gdzie kręcono „Welcome To Raccoon City”, otrzymało 11 mln dolarów od rządu na „20 lokalnych projektów”.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale według udostępnionych informacji – jeden z projektów otrzymał nazwę „Umbrella Chronicles” i za jego realizację odpowiada Raccoon HG Film Productions, czyli firma, która wcześniej stworzyła „Welcome To Raccoon City”. Twórcy mają zgarnąć na produkcję 2 mln dolarów.

Bardzo możliwe, że „Resident Evil: Umbrella Chronicles” będzie następną ekranizacją uniwersum Capcomu i choć nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie projektu, to przedstawione informacje sugerują, że twórcy tym razem mogą skupić się na spin-offie z 2007 roku, ponieważ właśnie pod taką nazwą zadebiutowała gra na Nintendo Wii.

Źródło: Gameinformer

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper