Twórca God of War Ragnarok stworzy grę AAA dla platformy Netflix. Raf Grassetti szykuje wielki projekt

Gry
510V
God of War Ragnarok Kratos
Wojciech Gruszczyk | 31.05, 18:33

Po spędzeniu 9 lat i 7 miesięcy w Santa Monica Studio, Raf Grassetti nie zamierza dłużej realizować przygód Kratosa. Doświadczony deweloper potwierdził przejście do zespołu platformy Netflix.

W kwietniu informowaliśmy o ciekawym transferze – Joseph Staten, twórca serii Halo, postanowił dołączyć do Netflix Games i twórca otrzymał możliwość stworzenia pierwszej gry z segmentu AAA dla streamingowej platformy.

Możemy mieć pewność, że korporacja wyłożyła bardzo duże pieniądze na zrealizowanie projektu, ponieważ Raf Grassetti postanowił odejść z PlayStation Studios i dołączył do Statena. Twórca ostatnich produkcji z serii God of War pracuje nad tytułem AAA.

Z radością ogłaszam, że dołączyłem do Netflix, aby opracować nową oryginalną grę AAA. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę zbudować zespół i pracować z niesamowitym Josephem Statenem, Jerrym Edsallem i Chacko Sonnym, aby ożywić nowy świat

Raf Grassetti w ostatnich latach był dyrektorem artystycznym Santa Monica Studio i raczej firma nie narzekała na jego pracę. Możemy śmiało założyć, że deweloper postanowił stworzyć coś nowego i dołączył do Netflixa.

Warto zauważyć, że Jerry Edsall (11 lat i 6 miesięcy w The Coalition, Gears of War) i Chacko Sonny (5 lat i 1 miesiąc w Blizzardzie, Overwatch) to również bardzo doświadczeni specjaliści.

Źródło: Raf Grassetti

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper