Netflix z jeszcze większymi ograniczeniami. Współdzielenie kont nie jest dostępne dla wszystkich Polaków

Filmy/seriale
4477V
Netflix logo
Wojciech Gruszczyk | 30.05, 13:51

Netflix w zeszłym tygodniu rozpętał burzę potwierdzając walkę z dzieleniem kont w kolejnych regionach. Na liście znalazła się także Polska, ale okazuje się, że nie wszyscy mieszkańcy naszego kraju mogą skorzystać ze specjalnej oferty.

Netflix oficjalnie rozpoczął walkę z dzieleniem kont i korporacja chce za pomocą blokady zachęcić użytkowników do stworzenia własnego profilu lub zainteresowani mają dopłacać, by z ich hasła mogły korzystać dodatkowe osoby.

Użytkownicy powinni móc „dokupić” do swojego abonamentu miejsce dla drugiej osoby, która nie mieszka w tym samym miejscu, ale okazuje się, że ta opcja nie jest dostępna w niektórych przypadkach.

Netflix za pomocą adresu IP chce sprawdzać, kto dokładnie korzysta z naszego konta, ale oczywiście nikt nie musi się obawiać, że nagle jego rachunek wzrośnie o 9,99 zł (na miesiąc). Klienci muszą aktywować usługę i dopiero w następnym okresie rozliczeniowym cena abonamentu zostanie zwiększona.

Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ redakcja WirtualneMedia.pl potwierdziła, że opcja współdzielenia nie będzie dostępna dla osób, które korzystają z Netflixa za pomocą zewnętrznych partnerów. 

Gdy przykładowo korzystacie z Netflixa dzięki ofercie Orange Polska, Canal+ Polska czy też Vectry, to nie będziecie mogli dokupić dodatkowego użytkownika. 

Obecnie nie można dodać dodatkowych użytkowników do pakietów partnera ani kont rozliczanych przez strony trzecie – tłumaczy biuro prasowe serwisu streamingowego dla WirtualneMedia.

Rzecznicy prasowi Orange Polska oraz Vectry potwierdzili, że Netflix nie udostępnił tej oferty partnerom.

Firmy będą odsyłać swoich klientów bezpośrednio do platformy Netflix, która podkreśla, że aktualnie taka opcja jest dostępna wyłącznie bezpośrednio w ramach subskrypcji od korporacji. Z identycznym problemem spotkali się brytyjscy operatorzy, którzy musieli radzić sobie z reklamacjami klientów. 

Źródło: WirtualneMedia.pl

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper