Days Gone 2 miał zadebiutować miesiąc temu. Twórca IP wkurzył się oglądając PlayStation Showcase

Gry
9339V
Days Gone 2 – petycję o powstanie gry podpisało już ponad 100 tysięcy graczy. Reżyser dziękuje fanom
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 19:28

Jeff Ross wyraźnie nie może się pogodzić, że nie otrzymał możliwości stworzenia Days Gone 2. Twórca kilkukrotnie wspominał o grze, a jego ostatnia wypowiedź pojawiła się podczas PlayStation Showcase. Reżyser potwierdził, że kontynuacja opowieści w świetnym IP miała zadebiutować w zeszłym miesiącu.

Jeff Ross chciał stworzyć całą serię gier w świecie Days Gone, a każda kolejna przygoda miała poprawić błędy poprzednika. Deweloper wierzył, że Sony pozwoli jego zespołowi zrealizować wizję i przedstawiać nowe opowieści w świecie opanowanym przez krwiożercze bestie.

Twórca jednak nie otrzymał takiej możliwości, ale najwidoczniej Days Gone 2 miało stworzony harmonogram i produkcja miała zadebiutować w kwietniu 2023 roku... czyli dokładnie 4 lata po premierze oryginału. Bend Studio w tym czasie mogłoby opracować nową historię i usprawnić elementy, które nie zostały odpowiednio przyjęte przez fanów oryginału.

Jestem trochę zdenerwowany po tych prezentacjach #PlayStationShowcase, ponieważ przypominają mi tylko, że miesiąc temu mogliśmy wydać Days Gone 2, gdybyśmy po prostu trzymali się naszych wytycznych.

Deweloperzy najwidoczniej mieli stworzoną mapę drogową, by w kwietniu 2023 roku zaproponować graczom Days Gone 2. Trudno oczywiście powiedzieć, czy zespół mógłby w tym czasie zrealizować wszystkie założone cele (w końcu po drodze wydarzyło się naprawdę sporo rzeczy), ale zespół miał plan.

Warto jednak zwrócić uwagę, że kolejna wiadomość Jeffa Rossa sugeruje jedno – Sony nie zmieniło planów i nie zdecydowało się powrócić do tego uniwersum... choć podobno powstaje nawet film w tym IP.

Źródło: Jeff Ross

Komentarze (214)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper