Backbone One – PlayStation Edition. Kontroler dla smartfonów z Androidem od dziś w sprzedaży

Technologie
1575V
Backbone One – PlayStation Edition
Łukasz Musialik | 23.05, 20:30

Backbone One – PlayStation Edition to oficjalnie licencjonowany przez PlayStation nowy kontroler do gier na smartfony z systemem Android. Kontroler jest produktem studia Backbone, które wcześniej stworzyło podobne urządzenie dla smartfonów z systemem iOS. Pad ma stanowić idealne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą cieszyć się grami z PlayStation na swoich telefonach (za pomocą Remote Play).

Kontroler w edycji PlayStation jest inspirowany designem pada DualSense do konsoli PlayStation 5. Przyciski, bumpery, triggery, krzyżak i analogi - wszystko jest tam, gdzie być powinno. Mimo niewielkich rozmiarów znalazło się także miejsce na przyciski pozwalające przechwytywać obraz z gier i robić zrzuty ekranu. Producent zdecydował się na port USB-C (do ładowania), a dla miłośników słuchawek na kablu jest port 3,5 mm Pad jest łatwy w użyciu - wystarczy podłączyć go do smartfona i uruchomić aplikację PS Remote Play. Składana, kompaktowa i lekka konstrukcja pozwala zabierać go zawsze ze sobą.

Aplikacja PS Remote Play pozwala na granie w gry z PlayStation 4 i PlayStation 5 na smartfonie za pomocą strumieniowania z konsoli. Zaktualizowano ją, aby umożliwić łatwą konfigurację i obsługę kontrolera. Aplikacja pozwala też na granie w gry z PlayStation poza domem, pod warunkiem że ma się dostęp do szybkiego internetu. Backbone One współpracuje też z innymi grami i usługami strumieniowania gier. Wystarczy, że dana pozycja wspiera obsługę padów. Można więc grać w takie tytuły jak Call of Duty: Mobile, Fortnite czy Diablo Immortal. 

Backbone One – PlayStation Edition jest od dziś (23.05) dostępny do kupienia za 99,99 dolarów na stronie Backbone. Jak na razie dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Wkrótce ma być dostępny także w Japonii, Korei, Tajwanie, Hongkongu i Singapurze. W Polsce prawdopodobnie szybciej sprowadzą go osoby trzecie i sklepy internetowe.

Źródło: blog.playstation.com, twitter.com

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper