Elon Musk rezygnuje z rządzenia Twitterem. Miliarder znalazł nową dyrektor generalną

Technologie
1888V
Twitter i Elon Musk
Iza Łęcka | 12.05, 08:28

Czy Twitter wróci na właściwe tory i będzie zarządzany z większą rozwagą? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach – Elon Musk zrezygnuje z bycia szefem platformy społecznościowej, a jego stanowisko przejmie nowa CEO.

Elon Musk kupił Twitter w zeszłym roku i ochoczo przystąpił do wprowadzania postulatów. Nowy dyrektor generalny zakończył współpracę z wieloma pracownikami, co nie obyło się bez ogromnego poruszenia, bowiem wśród zwolnionych byli także specjaliści ważni dla rozwoju platformy. W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy świadkami podejmowania wielu pochopnych decyzji, a działania miliardera sprawiły, że wielu internautów rozpoczęło poszukiwania alternatywnego serwisu. Mimo wprowadzenia płatnej subskrypcji, licznych kontrowersjach związanych z bezpieczeństwem oraz monetyzacją platformy, użytkownicy jednak pozostają. 

Od dłuższego czasu coraz więcej mówiło się rezygnacji Elona Muska z prowadzenia firmy – już pod koniec 2022 roku biznesmen zapowiedział poszukiwania, które najwyraźniej okazały się owocne. Miliarder nie potwierdził, kogo zatrudnił, ale nowa szefowa przejmie stanowisko za sześć tygodni.

Z radością ogłaszam, że zatrudniłem nową dyrektor generalną X/Twitter. Ona zaczyna za ~6 tygodni! Moja rola zmieni się na bycie przewodniczącym wykonawczym i CTO, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów.

O tym, czy będzie to nowy początek serwisu, przekonamy się zapewne wkrótce. Trudno powiedzieć, czy nowa CEO otrzyma pełnię władzy i nie będzie musiała dostosowywać swoich planów do pomysłów właściciela, który nie od dzisiaj potrafi zaskoczyć nietypowymi koncepcjami. Teraz większość uwagi Muska najpewniej skupi się na Tesli.

Źródło: Twitter: elonmusk

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper