Pedro Pascal, gwiazda The Last of Us, zagra w sequelu Gladiatora!

Filmy/seriale
1334V
Pedro Pascal
Roger Żochowski | 02.05, 09:39

Pedro Pascal to ostatnio bardzo rozchwytywany aktor. Zagrał między innymi w bardzo dobrze ocenianej ekranizacji „The Last of Us", jak i równie docenionym serialu „Mandalorian” osadzanym w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Okazuje się, że aktor pojawi się również w nowym „Gladiatorze”.

Reżyserem kontynuacji kultowego w wielu kręgach obrazu jest Ridley Scott, z kolei za scenariusz odpowiadają Peter Craig i David Scarpa. Już wcześniej było wiadomo, że do głównej roli nie wróci Russell Crowe, który w pierwszej części grał Maximusa. Aktor był z tego powodu trochę rozżalony, ale trzeba pamiętać, że scenariusz zaliczy spory skok czasowy, a akcja sequela będzie rozgrywała się wiele lat po śmierci postaci granej przez Russella. Tym razem główną rolę zagra Paul Mescal, który niedawno był nominowany do Oscara za występ w "Aftersun". Paul zagra Luciusa, wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), a jednocześnie siostrzeńca Commodusa (świetny Joaquin Phoenix, którego tym razem jednak zabraknie) i syna Lucilli (Connie Nielsen).

Connie jako jedna z niewielu postaci z pierwszej części powróci do swojej roli, mówi się też, że ponownie zobaczymy Djimona Hounsou'a w roli Juby. Zdjęcia do filmu miały ruszyć wiosną, ale najpewniej trochę się to opóźni. Premiera filmu zaplanowana została na listopad 2024 roku, więc czasu jest jeszcze sporo. W obsadzie filmu z każdym miesiącem pojawia się coraz więcej znanych aktorów. Wcześniej do ekipy dołączyli choćby Joseph Quinn, znany doskonale fanom „Stranger Things”, który zagra cesarza Karakallę, czy Denzel Washington, w przypadku którego nie wiadomo jeszcze w jaką postać się wcieli.

W filmie zobaczymy też wspomnianego Pedro Pascala, który negocjuje właśnie kontrakt. Podobnie jak w przypadku Denzela, nie wiadomo w jakiego bohatera przyjdzie mu się wcielić, ale pamiętając jego występ w „Grze o tron", na pewno doskonale wpasuje się w „uniwersum". Pascal oczywiście równolegle będzie też pracował nad drugim sezonem „The Last of Us”, który ma bazować na drugiej odsłonie gry.

Źródło: IGN

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper