The Lara Croft Collection ocenione przez ESRB! Zapowiedziany dwa lata temu zestaw wreszcie wyląduje na Switchu

Gry
2368V
Zobacz premierowy zwiastun gry Lara Croft and the Temple of Osiris
Kajetan Węsierski | 30.04, 08:30

Jeśli chodzi o markę "Tomb Raider", to dotychczas dostaliśmy naprawdę sporo przeróżnych odsłon - i trzeba się w tym wszystkim zwyczajnie zagłębić, aby dowiedzieć się, jak wszystko wypada chronologicznie, w których momentach mieliśmy do czynienia z restartami, a także które z gier są głównymi, a które "zaledwie spin-offami". I wśród tych wszystkich pozycji znajdziemy oczywiście zarówno te lepsze, jak i nieco gorsze, które pod pewnymi względami odstawały.

Co ciekawe, choć zazwyczaj dostawaliśmy pełnoprawne części, w ostatniej dekadzie sytuacja uległa nieco zmianie i pojawiło się kilka pobocznych - na czele z Lara Croft and the Guardian of Light oraz Lara Croft and the Temple of Osiris. Obie oferowały ciekawą rozgrywkę, obie spotkały się z całkiem niezłym przyjęciem i w kontekście obu wiele osób zgodnie twierdziło, że na przenośnych sprzętach mogłyby zyskać drugie życie. I tak miało się stać, gdy w 2021 roku zapowiedziano, że zestaw obu pozycji zmierza na Nintendo Switch.

Niestety sytuacja ucichła i właściwie można było pomyśleć, że wszystko anulowano. Na szczęście nic bardziej mylnego! Dziś wiemy już, że "The Lara Croft Collection" wciąż powstaje i prawdopodobnie już za jakiś czas może doczekać się oficjalnej zapowiedzi. Wszystko za sprawą oceny od ESRB, która pojawiła się wczoraj w Internecie. Wygląda więc na to, że jest to już wyłącznie kwestia czasu i pozostaje uzbroić się w jeszcze nieco cierpliwości. Czekacie?

Źródło: Nintendo Soup

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper