Trwają wielkie zwolnienia w Disney po rozczarowujących danych o liczbie subskrybentów platformy Disney+

Filmy/seriale
3225V
Disney+
Bartosz Dawidowski | 25.04, 09:59

Niedawno Disney przedstawił informację, że stracił w I kwartale 2023 roku 2,4 mln subskrybentów platformy Disney+ względem analogicznego okresu z 2022 r. Firma zapowiedziała, m.in. w związku z tymi wynikami, duże zwolnienia, które są właśnie przeprowadzane.

Disney pozbywa się swoich pracowników w ekspresowym tempie. Według oficjalnych wiadomości, rozsyłanych do osób zatrudnionych w Disneyu, do końca tego tygodnia wypowiedzenia otrzyma 4000 pracowników amerykańskiej korporacji. Redukcja etatów dotyczy głównie pracowników działów Disney Entertainment, ESPN oraz Disney Parks.

To niestety nie koniec zwolnień, bo firma już zapowiedziała, że osiągnie założony na ten rok cel redukcji, wynoszący 7 tysięcy stanowisk. Taki wynik ma zostać uzyskany w okresie letnim 2023 r. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach z Disneyem pożegnają się jeszcze 3 tysiące pracowników. Według informatorów Variety najbardziej dotknięte zwolnieniami mają być oddziały Disney Entertinament, odpowiedzialne za ABC, Hulu, FX, Disney Channel oraz Freeform. Disney chce w ten sposób zaoszczędzić w 2023 roku ok. 5,5 mld dolarów.

Poznaliśmy już pełną listę seriali i filmów, które wejdą do oferty platformy VOD Disney+ w maju 2023 r. Już w tym tygodniu dojdzie do premiery filmu "Piotruś Pan i Wendy".

Źródło: https://variety.com/2023/tv/news/disney-layoffs-round-2-4000-cuts-total-1235592018/

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper