God of War Ragnarok kosztował majątek. To może być jedna z najdroższych gier PlayStation

Gry
4015V
God of War Ragnarok Kratos
Wojciech Gruszczyk | 24.04, 17:30

Najnowsza produkcja Santa Monica Studio to najnowszy hit Sony i najwidoczniej japońska korporacja nie oszczędzała na drugą przygodę Kratosa w mitologii nordyckiej. The Guardian zdradził budżet God of War Ragnarok.

God of War Ragnarok zanotował rekordową premierę dla PlayStation, co na pewno ucieszyło Sony, ponieważ wiele na to wskazuje, że stworzenie gry było bardzo kosztowne. Shuhei Yoshida udzielił wywiadu redakcji The Guardian na temat pracy w PlayStation.

Były szef PlayStation Studios, który aktualnie piastuje najwyższe stanowisko w PlayStation Indies wspomina o pracy dla japońskiej korporacji i w samym tekście pojawia się celna uwaga.

Dziennikarz podkreślił, że sporo się zmieniło w trakcie 25 lat, podczas których Shuhei Yoshida pracuje dla PlayStation – stworzenie gier znacząco wzrosło.

God of War III z 2010 roku był „niezwykle drogą grą jak na swoje czasy” i zrealizowanie przygody kosztowało 44 mln dolarów. Następnie pojawia się informacja na temat God of War Ragnarok:

Sprawy stały się trudniejsze dla twórców gier w ciągu ponad 25 lat pracy Yoshidy w branży. Koszty produkcji wzrosły niebotycznie: God of War III z 2010 roku, niezwykle droga gra jak na swoje czasy, kosztowała 44 miliony dolarów. Współczesne gry na PlayStation 5, takie jak God of War: Ragnarok, mogą kosztować około 200 milionów dolarów.

Dla porównania – stworzenie Cyberpunka 2077 kosztowało 174 mln dolarów (bez kosztów marketingu), Forspoken (nowe IP) pochłonął ponad 100 mln dolarów, opracowanie Shadow of the Tomb Raider wymagało około 75-100 mln dolarów, a Wiedźmin 3: Dziki Gon potrzebował 81 mln dolarów (z kosztami marketingu).

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do God of War: Ragnarok.

Źródło: The Guardian

Komentarze (198)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper