Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2014 17:01
Microsoft inwestuje w Gears of War „na kolejną dekadę”
996V

Microsoft inwestuje w Gears of War „na kolejną dekadę”

Wierni fani Locustów nie muszą się obawiać o przyszłość serii Gears of War. Phil Spencer – szef Xboksa – zapewnił, że firma ma wielkie plany związane z tym uniwersum. 

Przygody napakowanych obrońców ludzkości będą towarzyszyć posiadaczom Xboksów One przynajmniej przez najbliższą dekadę. Amerykańska korporacja zdaje sobie sprawę z siły tej marki i włodarze firmy wraz z Black Tusk Studios mają wielkie plany związane z Gearsami.

Tak o sytuacji uniwersum oraz nadchodzącej produkcji na Xboksa One wypowiedział się Phil Spencer – szef marki Xbox: 

„Nie nazwałbym tej produkcji rebootem, ponieważ nie sądzę, aby marka tego potrzebowała. Wiem, że Gears of War: Judgment nie zaspokoiło potrzeb i pragnień wszystkich, którzy wyczekiwali na produkcję. Jednak sądzę, że możemy kontynuować opowieść – mamy nowy zespół, w którym Rod Fergusson odwala kawał dobrej roboty przy kontynuacji. Możemy mieć pewność, że jest to inwestycja na kolejną dekadę, przynajmniej ja tak o tym myślę.”

Pomimo oporu na pomysł reboota, Spencer jest zwolennikiem powrotu do oryginalnej historii opartej na składzie Delta (Baird, Dom, Cole i oczywiście Marcus Fenix), ponieważ jak sam powiedział:

„Przeżycia związane z pierwszymi odsłonami Gears of War są dla mnie wyjątkowe. Ta opowieść była głęboka i tajemnicza.”

Źródło: http://www.totalxbox.com/82211/microsoft-is-investing-in-gears-of-war-for-the-next-decade-xbox-one-debut-isnt-a-reboot/

Tagi: black tusk studios Gears of War Microsoft Microsoft Game Studios phil cpencer