Techland gratuluje premiery Dead Island 2. Miły gest twórców Dying Light

Gry
5638V
Dead Island 2 x Dying Light 2
Wojciech Gruszczyk | 21.04.2023, 20:54

W 2011 roku Techland zaproponował graczom Dead Island i produkcja została doceniona przez wielu graczy. Polskie studio następnie przygotowało Dead Island Riptide i pożegnało się z IP, by realizować nowe uniwersum. Studio z Wrocławia postanowiło jednak zareagować i pogratulowało premiery Dead Island 2.

Techland na dzień przed premierą Dead Island 2 opublikował dużą aktualizację do Dying Light 2, która podkręciła akcję i zapewniła graczom bardziej krwawe pojedynki. Przez czas opublikowania aktualizacji firma zebrała kilka negatywnych komentarzy, ponieważ według niektórych fanów – studio zdecydowało się bezpośrednio wpłynąć na premierę Deep Silver Dambuster Studios.

Dalsza część tekstu pod wideo

Polacy postanowili drugi raz zareagować i tym razem opublikowano miłą grafikę – Techland gratuluje premiery:

Do zespołu stojącego za @deadislandgame: gratulacje z okazji premiery! Na pewno zaopatrzymy się w zapasy i zablokujemy okna deskami, na wypadek gdyby wasze zombie postanowiły zapukać. Ale na pewno będziemy się cieszyć waszą grą!

Wiadomość została pozytywnie odebrana przez wielu graczy, którzy nie ukrywają, że chcieliby zobaczyć crossover Dead Island 2 z Dying Light 2. W zasadzie to mogłoby mieć sens, bo choć obie pozycje stawiają na walkę z zombie, to jednak deweloperzy zupełnie inaczej podeszli do rozgrywki oraz samego przedstawienia apokalipsy.

Techland w 2023 roku na pewno wrzuci do Dying Light 2 kolejne aktualizacje, które będą miały zachęcić graczy do rozgrywki w zeszłoroczną pozycję. Deep Silver Dambuster Studios aktualnie nie potwierdziło planów rozwoju na kolejne miesiące.

Źródło: DyingLightGame

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper