Bracia Mario podbijają kina w USA. Film Super Mario Bros. z rekordem otwarcia

Filmy/seriale
1754V
Super Mario Bros Movie
Krzysztof Grabarczyk | 10.04.2023, 09:52

Bracia Mario gdzie tylko się nie pojawią, generują tłumy. Do kin trafiła właśnia filmowa adaptacja zrealizowana na bazie animacji cyfrowej. Film powstał we współracy Illumination oraz Universalu. "Super Mario Bros. Film" w ciągu kilku dni pobił dotychczasowy rekord należący do "Transformers: Zemsta Upadłych" z 2009 roku. Widzowie z Kanady oraz USA szturmem ruszyli w stronę kin, by zobaczyć legendarnych Mario Bros. 

Super Mario Bros. Film błyskawicznie zajęło pierwsze miejsce na podium. Ustąpić musiał nawet sam John Wick 4, który znalazł się na drugim miejscu. W pięć dni Super Mario Bros. Film zarobiło aż 377,2 miliony na świecie. W USA oraz Kanadzie, produkcja osiągnęła wynik na astronomicznym poziomie 204,6 miliona dolarów (w sam weekend film zgarnął 146,36 mln). Tym samym, bracia Mario zdetronizowali poprzedniego rekordzistę w zakresie animacji, którym była "Kraina Lodu 2" z wynikiem 358.5 mln dolarów. Fenomen Mario nie ustępuje. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Na drugim miejscu w zestawieniu wylądował „John Wick 4", który w weekend zgarnął w kinowych kasach kolejne 14,6 mln dolarów. Film zarobił już na świecie 269 milionów dolarów. Aby pokonać w tym zestawieniu część trzecią, obraz musi jeszcze trochę popracować, bo do przebicia jest 328 milionów dolarów. Niestety słabo wypadł w zestawieniu świetnie oceniany "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" - film wprawdzie zarobił kolejne 14,5 mln dolarów w USA, ale światowy box office to w tym momencie 124 miliony, a przy budżecie 150 milionów dolarów nie wróży to niczego dobrego.

Źródło: filmweb

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper