Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2014 14:52
Assassin’s Creed Chronicles: China to początek nowej serii
1383V

Assassin’s Creed Chronicles: China to początek nowej serii

Pod koniec zeszłego miesiąca otrzymaliśmy informację, że Przepustka Sezonowa do Assassin's Creed: Unity zostanie upiększona Assassin’s Creed Chronicles: China. Natomiast dzisiejszego dnia otrzymaliśmy potwierdzenie, że przygoda w Chinach to początek ery spin-offów. Kolejne opowieści zaprowadzą nas do nowych epok. 

Opowieść z Chin jest spin-offem i jednocześnie początkiem serii. Nowe przygody będą towarzyszyć głównym produkcjom i przedstawią dodatkowe historie z uniwersum Asasynów.

Tak o Assassin's Creed Chronicles: China wypowiedział się Alex Amancio – dyrektor kreatywny Assassin's Creed: Unity:

„Bardzo podoba nam się pomysł gier takich jak Mark of the Ninja (side-scrolling) i pomyśleliśmy, że będzie to świetny sposób na zwiedzenie niektórych, innych zakątków naszego uniwersum.”

Co ciekawe, w kolejnych opowieściach będziemy świadkami całkowicie innego stylu graficznego. Twórcy chcą zaszczepić każdej opowieści indywidualny charakter.

„Rzeczą, która jest naprawdę świetna jest to, że każdy z rozdziałów tej gry będzie przedstawiał styl graficzny ze swojej epoki. Właśnie z tego powodu produkcja z Shao Jun przypomina chiński tusz – czarny i czerwony.”

Przedstawiciele Ubisoftu chcą korzystać z wykreowanego uniwersum. Możemy mieć tylko nadzieję, że twórcy znajdą złoty środek i nie będą prezentować 3-4 opowieści rocznie.

Na zakończenie warto wspomnieć, że 13 listopada na europejskim rynku zadebiutuje Assassin's Creed: Unity oraz Assassin's Creed Rogue. Przygoda z Chin będzie dodawana do Przepustki Sezonowej francuskiego Asasyna, ale w późniejszym terminie zainteresowani kupią grę osobno.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/assassins_creed_unity/news/assassins_creed_chronicles_china_is_the_start_of_a_new_spin-off_series_says_ubisoft.html

Tagi: assassin's creed: unity assassin’s creed chronicles: china Ubisoft Ubisoft Montreal