Far Cry 7 ma otrzymać wsparcie od twórców Splinter Cell Remake. To dobra i zła wiadomość

Gry (plotka)
884V
Far Cry 7 porzuci znaną koncepcję. Gra ma zaoferować „radykalnie inny kierunek”
Wojciech Gruszczyk | 07.04, 17:57

Ubisoft Toronto opublikował tajemniczą wiadomość, która ma zwiastować ciekawy ruch. Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój nowej części serii Splinter Cell według przecieku będą rozwijać również nową odsłonę Far Cry.

Ubisoft Toronto zajmuje się przywróceniem na salony marki Splinter Cell. Sam Fisher ma otrzymać pełny remake, jednak trudno powiedzieć, kiedy faktycznie produkcja trafi na rynek. Deweloperzy wciąż poszukują specjalistów, którzy pomogą opracować nową odsłonę serii.

Studio opublikowało wczoraj tajemniczą wiadomość, która pozwala sądzić, że deweloperzy z Toronto oglądali pokaz dwóch pozycji.

Zespół #SplinterCell zebrał się na specjalną, tajną akcję... Ekscytująca zapowiedź ████ i █████! Chcesz poznać więcej szczegółów? Dołącz do naszego zespołu http://toronto.ubisoft.com/jobs

Sytuację skomentował Tom Henderson, który na łamach Insider Gaming uchylił rąbka tajemnicy – zdaniem informatora Ubisoft Toronto został zaangażowany do rozwoju serii Far Cry. Deweloperzy najwidoczniej oglądali materiały z dwóch gier z tego IP.

Far Cry Project Blackbird (fabularna gra single-player) oraz Far Cry Project Maverick (produkcja nastawiona na rozgrywkę multiplayer) mają powstawać w Ubisoft Montreal, ale najwidoczniej deweloperzy potrzebowali pomocy i ekipa z Toronto została zaangażowana do rozwoju przynajmniej jednej nowej odsłony serii Far Cry.

Jest to jednak dobra i zła wiadomość – z jednej strony nad uniwersum Far Cry będą czuwać kolejni specjaliści, ale bardzo możliwe, że sytuacja wpłynie na rozwój Splinter Cell Remake. Sam Fisher może powrócić później, ponieważ część deweloperów będzie pomagać ekipie z Montrealu.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper