Steam wciąż zdominowany przez Resident Evil 4 Remake. Zadziwiający sukces sprzedaży Dredge i Demonologist

Gry
563V
Resident Steam
Bartosz Dawidowski | 03.04, 10:19

Na liście bestsellerów z ostatniego tygodnia nie brakuje kilku bardzo ciekawych pozycji. To niepozorne tytuły praktycznie pozbawione akcji marketingowych, którym udaje się jednak uzyskiwać rewelacyjne wyniki sprzedaży na Steam.

W szczególności imponujące są wyniki Dredge, które zostało wprowadzone na rynek przez Team17. Gra z prostą grafiką uzyskała wspaniałe oceny w recenzjach (pisaliśmy o nich w tym miejscu) a teraz przyciąga do siebie prawie 13 tysięcy osób oddających się rozgrywce w tym samym momencie (według danych ze SteamDB wczoraj serwery Valve zarejestrowały aż 12686 graczy bawiących się w Dredge). Gra uzyskuje tak wysokie przychody za sprzedaży, że udało jej się przebić rezultaty Call of Duty Modern Warfare II czy Hogwarts Leacy. Tytuł zajął siódmą pozycję w rankingu sprzedażowym na Steam.

Warto zwrócić uwagę również na inny, niepozorny tytuł, który osiąga zadziwiająco dobre wyniki na Steam (miejsce ósme w rankingu). To Demonologist od Clock Wizard Games. Mamy tu do czynienia z horrorem kooperacyjnym. Naszym zadaniem w tej produkcji, dostępnej aktualnie we Wczesnym Dostępie, która już zachwalana jest przez użytkowników (aż 90% pozytywnych recenzji), jest wykrycie złego ducha w przeklętych lokacjach. Gameplayowa próbka horroru wykonanego w Unreal Engine 5 dostępna jest w formie dema w tym miejscu.

Wciąż fenomenalnie sprzedaje się Resident Evil 4 Remake. Gra uplasowała się na drugim miejscu zestawienia sprzedażowego na Steam i przyciąga do siebie codziennie ponad 95 tysięcy osób bawiących się w jednym momencie. Hit Capcomu przegrał tylko z Counter-Strike: Global Offensive.

Przy okazji tematu Steam - ze sprzedaży w tym systemie cyfrowej dystrybucji wycofano niezwykle popularne Dark and Darker w związku ze sporem o prawa autorskie.

Ranking sprzedaży na Steam: 

 1. Counter-Strike: Global Offensive
 2. Resident Evil 4
 3. Apex Legends
 4. Steam Deck (hardware)
 5. Destiny 2
 6. FIFA 23
 7. Dredge
 8. Demonologist
 9. Call of Duty: Modern Warfare II
 10. Sons of the Forest
 11. PUBG: Battlegrounds
 12. Hogwarts Legacy
 13. War Thunder
 14. Last Epoch
 15. Forza Horizon 5
 16. Smalland: Survive the Wilds
 17. Lost Ark
 18. Summoners War: Chronicles
 19. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
 20. Naraka Bladepoint
Źródło: https://steamdb.info/stats/globaltopsellers/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper