Xbox otrzyma kontroler z ekranem? Microsoft może zaproponować ciekawy sprzęt

Gry (plotka)
2047V
Xbox Elite Wireless Controller Series 2 na zwiastunie! Znamy szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 29.03, 20:35

Microsoft od lat rozwija kontrolery z serii Elite, a wczoraj przedstawiono dwa nowe kolory wersji Core, ale gracze od dawna czekają na rozbudowany sprzęt od amerykańskiej korporacji. Z powodu kolejnego patentu powróciły plotki, według których firma może rozwijać pad z dotykowym ekranem.

Gracze od dawna czekają, by Microsoft zareagował na działania Sony i zaproponował kontroler z haptycznymi wibracjami oraz adaptacyjnymi triggerami. Sprzęt mógłby pozytywnie wpłynąć na doświadczenie graczy – dla wielu klientów japońskiej korporacji DualSense znacząco poprawia rozgrywkę. 

Od czasu do czasu pojawiają się plotki, według których Microsoft ma pracować nad nowym sprzętem i najnowszy patent podsycił oczekiwania społeczności – producent ma rozwijać kontroler z dotykowym ekranem, na którym moglibyśmy sprawdzać różne funkcje, obserwować stan baterii, a nawet korporacja miałaby zapewnić połączenie z platformami społecznościowymi. 

Według szczegółów udostępnionych w patencie – sprzęt miałby łączyć się z urządzeniem mobilnym i prawdopodobnie dzięki temu moglibyśmy zarządzać powiadomieniami czy też funkcjami urządzenia.

Xbox kontroler z ekranem

Grafika sugeruje, że inżynierowie chcą postawić na większy i zarazem dotykowy ekran, dzięki któremu moglibyśmy zarządzać kontrolerem. 

Jeśli wyświetlacz będzie jedną z nowych funkcji, a pad zapewni jeszcze między innymi wspomniane haptyczne wibracje, adaptacyjne triggery czy też dodatkowe przyciski, to jestem pewien, że gracze chętnie zainteresują się taką propozycją.

Źródło: Gamerant

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper