The Last of Us Part I zalicza niezły start na PC. Naughty Dog reaguje na problemy i wydaje oświadczenie

Gry
2193V
TLOU 1 Remake poradnik
Iza Łęcka | 29.03, 07:00

Autorzy uniwersum The Last of Us odnieśli się do kłopotliwego wydania przygody Joela i Ellie. Postapokaliptyczny tytuł mierzy się ze sporą krytyką przez liczne pojawiające się trudności, lecz deweloperzy nie pozostają obojętni na sygnały zwrotne – już rozpoczęto prace nad poprawą optymalizacji.

Nie tak miał wyglądać debiut kolejnej gry PlayStation Studios na PC. Pamiętając o gigantycznej popularności serialu „The Last of Us”, który przyciągnął przed ekrany miliony widzów, oryginalna produkcja powinna błyszczeć na komputerach osobistych, zapewniając znakomitą zabawę i pogłębiając doświadczenie. Tymczasem chętni odbiorcy musieli zmierzyć się z twardą rzeczywistością bugów, crashy i zbyt niskiej płynności animacji.

The Last of Us Part I dzięki zainteresowaniu „The Last of Us” od HBO może być jedną z najważniejszych pozycji w katalogu Sony, lecz twórcy portu niedostatecznie wywiązali się z zadania. Obecnie gra jest coraz mocniej krytykowana, przez co tylko 32% recenzji ze Steam posiada pozytywny wydźwięk. „W większości negatywnych” opinii gracze zwracają uwagę na błędy, narzekają na crashe i nie mogą cieszyć się rozgrywką przez niedopracowaną optymalizację.

undefined

Studio wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że trwają już prace nad poprawą doświadczenia społeczności – zespół dziękuje za zgłaszanie kolejnych niedociągnięć.

„Gracze The Last of Us Part I na PC: usłyszeliśmy wasze obawy, dlatego nasz zespół aktywnie bada wiele zgłoszonych przez was problemów.

Będziemy nadal informować Was o aktualizacjach, ale nasz zespół nadaje priorytet aktualizacjom i zajmie się problemami w nadchodzących łatkach”.

W najdogodniejszym momencie w The Last of Us Part I zagrało jednocześnie ponad 36 tysięcy użytkowników platformy. Nie jest to rekordowy rezultat dla tytułów Sony na PC, jednakże jeden z lepszych od kilku głośnych premier. Możemy jednak przypuszczać, że te statystyki byłyby jeszcze wyższe, lecz autorzy portu zawiedli, co mogło wpłynąć na decyzje dotyczące zakupu wśród części klientów.

undefined

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Last of Us Part I.

Źródło: Twitter / Steam / SteamDB

Komentarze (145)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper