Assassin’s Creed Mirage zaliczył opóźnienie? [Aktualizacja #1]

Gry (plotka)
2838V
Assassin's Creed Mirage
Wojciech Gruszczyk | 27.03.2023, 18:09

Assassin’s Creed Mirage może być kolejną wielką produkcją, która ostatecznie nie trafi na rynek w najbliższych miesiącach. Insider związany z korporacją wspomniał o opóźnieniu premiery i ostatecznie tytuł może trafić na rynek dopiero w 2024 roku.

Ubisoft szykuje się do kilku głośnych premier, wśród których ma znajdować się Assassin's Creed Mirage, ale bardzo możliwe, że gra nie zadebiutuje w 2023 roku. Taką sytuację zwiastuje ScriptLeaksR6, który poinformował na Twitterze, że dwie gry Ubisoftu prawdopodobnie zaliczą opóźnienie – przygoda skrytobójcy oraz najnowsze The Crew.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jego zdaniem Assassin's Creed Mirage może zadebiutować pod koniec 2023 roku (październik-grudzień) lub dopiero w drugim kwartale 2024 roku (kwiecień-czerwiec).

Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale warto zwrócić uwagę, że Ubisoft wciąż nie rozpoczął promocji Assassin’s Creed Mirage i choć w zeszłym roku zobaczyliśmy pierwsze materiały z gry, to jednak firma nadal nie przygotowuje graczy na debiut tytułu.

ScriptLeaksR6 wspomniał również, że Assassin’s Creed Mirage jest przygotowywany na starym silniku serii Assassin’s Creed, co jednak nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę, że tytuł powstaje od kilku lat. 

The Crew Motorfest został oficjalnie ujawniony w styczniu i choć wyścigi mają zadebiutować w 2023 roku, to jednak nadal nie znamy oficjalnej daty premiery.

[Aktualizacja #1]

Sytuację skomentował Tom Henderson, który zapytał kilka osób i sugeruje, że Mirage i Motorfest trafią na rynek w 2023 roku:

UPDATE - Rozmawiałem z wieloma osobami i Assassin's Creed Mirage wciąż ma termin końca sierpnia i Motorfest na wrzesień 2023, więc jestem skłonny uwierzyć, że plotka jest dobrze wykształconym domysłem opartym na historii opóźnień Ubisoft. Gameplay z Mirage ma się pojawić na E3.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Assassin's Creed Mirage.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper