Promocja Xbox Game Pass za 4 zł oficjalnie zakończona. Microsoft wydał oświadczenie

Gry
9372V
Game Pass
Iza Łęcka | 27.03, 07:00

W weekend pojawiły się pierwsze sygnały od zaniepokojonych klientów, którzy zauważyli niespodziewaną sytuację. Z witryny amerykańskiego producenta zniknęła promocja na Xbox Game Pass za 4 zł – przedsiębiorstwo nie trzymało społeczności w niepewności i potwierdziło zakończenie specjalnej oferty.

Gracze chętnie korzystali z promocji dla nowych klientów i rozpoczynali subskrypcję abonamentu Xbox Game Pass za 4 zł. Nie brakowało osób, które czerpały z wprowadzonego systemu i regularnie tworzyły nowe konta, dzięki którym cały czas były w stanie czerpać garściami ze specjalnej oferty.

Microsoft jednak zakończył promocję, o czym poinformował redakcję The Verge. Dziennikarze otrzymali krótkie oświadczenie:

„Zrezygnowaliśmy z naszej poprzedniej oferty wprowadzającej do Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass i oceniamy różne promocje marketingowe dla nowych członków w przyszłości”.

Xbox Game Pass za 4 zł był znakomitą opcją, by sprawdzić możliwości i wszelkie atuty usługi, lecz włodarze giganta z Redmond najpewniej mieli pełną świadomość procederu, w którym część użytkowników wykorzystywała obniżkę, by przez wiele miesięcy nie płacić za subskrypcję w pełnej cenie.

Amerykanie sukcesywnie wprowadzają Xbox Game Pass Friends & Family, wydaje się więc całkiem możliwe, że już wkrótce będziemy mogli liczyć na dalsze rozszerzenie zasięgu abonamentu, który powinien zachęcić graczy do sięgnięcia po subskrypcję wspólnie ze znajomymi.

W 2023 roku katalog Xbox Game Pass mają jeszcze wzbogacić między innymi Blazblue: Cross Tag Battle, Flintlock: The Siege of Dawn, Forza Motorsport, Minecraft Legends, Planet of Lana, The Last Case of Benedict Fox, Age of Empires 4, Age of Mythology: Retold, Ara: History Untold, ARK 2, Cocoon, Dungeons 4, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, Ereban: Shadow Legacy, Flock, Hollow Knight: Silksong, Lies of P, Party Animals, Railway Empire 2, Ravenlok, Redfall, Replaced, Spirittea, Stalker 2, Starfield, The Texas Chain Saw Massacre czy też Warhammer 40k: Darktide.

Źródło: The Verge

Komentarze (764)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper