GTA ma konkurencję? MindsEye od twórcy Grand Theft Auto zachwyca pierwszym zwiastunem

Gry
8442V
 MindsEye
Wojciech Gruszczyk | 23.03, 15:18

Leslie Benzies jeszcze lata temu rozwijał gry z serii GTA, ale były prezes Rockstar North odszedł z korporacji i założył studio Build A Rocket Boy. Jego zespół rozwija Everywhere, ale właśnie poznaliśmy MindsEye – to ciekawy projekt, który jest w dużym stopniu związany z wcześniej ujawnionym IP.

Everywhere to tak naprawdę platforma free-2-play, w której gracze będą mogli cieszyć się rozgrywką, ale Build A Rocket Boy ostatnie lata rozwijało nie tylko podstawy. Twórcy pracują także nad MindsEye – jest to przygodówka akcji z segmentu AAA premium.

MindsEye zaprowadzi graczy do „świata futurystycznych korporacji, teorii spiskowych i złowrogich nowych technologii”. 

Twórcy aktualnie nie zdradzają wiele konkretów, jednak Everywhere ma zadebiutować na PC w tym roku, ale najwidoczniej na MindsEye przyjdzie nam trochę zaczekać. Gra AAA będzie w pewnym momencie dostępna na platformie, by gracze mogli tworzyć nową zawartość na podstawie tytułu.

Everywhere będzie „Robloxem dla starszych graczy”, w którym stworzymy szereg różnych gier i projektów, a właśnie MindsEye to tytuł, który ma w pełni wykorzystać potencjał narzędzi. 

MindsEye nie jest jednak wyłącznie demem, a dziennikarze, którzy mieli okazję sprawdzić projekt porównują pozycję do Grand Theft Auto. Twórcy chcą podobno zapewnić wielogodzinną historię, która pod wieloma względami ma zaoferować najwyższą jakość.

Build A Rocket Boy potwierdziło, że choć na początku zaoferuje grę na PC, to szykuje także konsolowe wydanie.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper