God of War kończy 18 lat! Twórcy dziękują fanom za wielkie wsparcie

Gry
1068V
God of War 18 lat
Wojciech Gruszczyk | 22.03, 16:29

22 marca 2005 roku na rynku zadebiutowała seria, która od lat jest jednym z najważniejszych IP w katalogu PlayStation. Na poprzedniej generacji byliśmy świadkami narodzenia nowego początku dla uniwersum God of War, ale twórcy nie zapominają pierwszej części

W 2005 roku Santa Monica Studio rozpoczęło serię, która została doceniona przez wielu graczy. Deweloperzy w następnych latach zaoferowali God of War II (2007), God of War III (2010), God of War: Ascension (2013), God of War (2018), a w zeszłym roku zagraliśmy w God of War Ragnarok.

„22 marca 2005 roku - #GodOfWar ukazał się na PlayStation 2! 

Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym graczom, którzy dołączyli do nas w tej niesamowitej podróży przez ostatnie 18 lat”.

Nie możemy jednak zapomnieć, że Santa Monica Studio przed wrzuceniem na rynek pierwszego God of War opracowało wyścigi – Kinetica nie trafiło na pierwsze PlayStation, ponieważ Sony chciało, by deweloperzy wykorzystali potencjał PS2 i zaoferowali tytuł już na drugą konsolę japońskiej korporacji.

Twórcy opracowali autorski silnik, który był nie tylko wykorzystany do Kinetica, ale również do SOCOM U.S. Navy SEALs, God of War oraz God of War II.

W zeszłym roku zadebiutował God of War Ragnarok i choć Santa Monica Studio chce dalej rozwijać IP, to przynajmniej aktualnie firma nie potwierdziła swoich kolejnych planów.

Źródło: Santa Monica Studio

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper