Amazon znów zwalnia tysiące pracowników, również na Twitch. Koniec ogromnego portalu fotograficznego DPReview

Technologie
1490V
Aparaty
Bartosz Dawidowski | 22.03, 10:19

W styczniu pojawiły się informacje o ogromnych zwolnieniach w Amazon, gdzie pracę straciło już ponad 18 tysięcy osób. Niestety amerykański gigant ma złe wieści dla kolejnych grup zatrudnionych.

Amazon zapowiedział dalszą redukcję etatów, w szczególności w działach Cloud i reklamowym/marketingowym, gdzie firma pożegna się z 9 tysiącami osób. Zwolnienia mają też dotyczyć pracowników Twitch, gdzie zatrudnienie straci ponad 400 ludzi. Do zwolnień dojdzie już w kwietniu.

To już kolejna tura wielkiej redukcji etatów w Amazon. Firma w styczniu 2023 roku pożegnała się z ponad 18 tysiącami swoich pracowników.

Być może najbardziej szokującą informacją jest ta o zamknięciu znanego serwisu DPreview (Amazon przejął ten portal w 2007 roku), najbardziej znanej strony o sprzęcie fotograficznym na świecie, którą odwiedzają setki tysięcy fanów. Po 25-latach tworzenia wartościowych recenzji, porównań i analiz obiektywów i aparatów fotograficznych Amazon podjął decyzję o całkowitym zamknięciu DPreview. Oznacza to, że redakcja będzie działać tylko do 10 kwietnia 2023 r. Po tym terminie ogromna baza recenzji, zdjęć, wpisów na forum i informacji będzie jeszcze dostępna przez pewien czas. Taki stan będzie jednak trwać tylko "przez ograniczony czas" a następnie DPreview w ogóle zniknie z sieci.

Źródło: https://www.reuters.com/technology/amazon-lay-off-9000-more-workers-cnbc-2023-03-20/

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper