Świat według Kiepskich w kontrowersyjny sposób wskrzesił aktorów. Boczek i Paździoch powrócili do serialu

Filmy/seriale
8548V
Świat według Kiepskich
Wojciech Gruszczyk | 20.03, 18:39

„Świat według Kiepskich” nie jest już emitowany, ale Polsat postanowił przygotować odcinek specjalny, w którym niespodziewanie pojawili się Dariusz Gnatowski oraz Ryszard Kotys. Aktorzy zmarli kilka lat temu, ale twórcy serialu postanowili przywrócić ich do życia za pomocą technologii deepfake.

Na platformie Polsat Box Go pojawił się specjalny odcinek serialu „Świat według Kiepskich” zatytułowany „Wieczna kwarantanna”. Jest to epizod poświęcony pandemii COVID-19 i dość niespodziewanie na ekranie widzów pojawili się Dariusz Gnatowski („Boczek”) i Ryszard Kotys („Paździoch”) – aktor wcielający się w popularnego „Boczka” zmarł w 2020 roku, a Kotys odszedł w 2021 roku. 

Widzowie mogli zobaczyć opowieść, w której pojawili się Boczek oraz Paździoch, ale w tym wypadku twórcy wykorzystali technologię, by narzucić na ciała dublerów twarze aktorów – Artur Kujawa zaprezentował się jako Boczek, a Michał Pietrzak jako Paździoch.

Twórcy przedstawili odcinek, w którym tematem przewodnim jest szczepienie się na COVID-19 – Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski) nie jest do tego pomysłu specjalnie pozytywnie nastawiony, ponieważ uważa, że „szczepionki to sama chemia”, „w tych szczepionkach to cipy są”, a sama pandemia to jego zdaniem „spisek ogólnoświatowej służby zdrowia”. 

Następnie w odcinku kolejne osoby przekonują Ferdka, że przyjęcie dawki nie jest niczym złym i wszyscy to robią, a w drugiej części odcinka pojawiają się Boczek i Paździoch, którzy już się zaszczepili. 

Twórcy najwidoczniej zdawali sobie sprawę, że ich pomysł jest dość kontrowersyjny i podczas odcinka widzowie mogą zobaczyć adnotację, według której rodziny zmarłych zgodziły się na wykorzystanie wizerunków bliskich.

Świat według kiepskich deepfake

Źródło: Onet.pl

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper