Diablo 4 – beta z dużymi problemami. Kolejki, optymalizacja, błędy i inne niedogodności

Gry
3123V
Diablo 4 beta
Wojciech Gruszczyk | 17.03, 18:20

Premiera Diablo 4 odbędzie się za dopiero 81 dni i Blizzard powinien bardzo dobrze wykorzystać ten czas. Pierwsze opinie graczy potwierdzają problemy, które jednak są dość typowe dla tego studia – serwery nie wytrzymują, a gracze narzekają.

Każda nowa produkcja Blizzarda debiutuje z niedogodnościami wywołanymi infrastrukturą sieciową i nie inaczej jest w przypadku Diablo 4. Serwery muszą pomieścić wszystkich zainteresowanych, więc pojawiają się problemy, przez które gracze nie mogą w spokoju cieszyć się grą.

Studio przed samym startem rozgrywek opublikowało wiadomość, w której firma potwierdziła część znanych problemów – gracze mogą natrafić na błędy związane z przerywnikiem filmowym, czat głosowy może nie działać poprawnie dla wszystkich osób, przycisk „graj” nie działa, Blizzard wciąż pracuje nad lokalizacjami, więc niektórych języków nie uświadczycie w trakcie testów, a zarazem możecie natrafić na błędy z dołączaniem do dwuosobowej kooperacji na jednej kanapie w Prologu.

To nie koniec, studio wspomina także o niedogodnościach związanych z optymalizacją – deweloperzy wciąż dopracowują grę „na starszym sprzęcie na różnych platformach” i Diablo 4 ma działać średnio na słabszych PC oraz konsolach poprzedniej generacji.

Fani próbując włączyć grę widzą kolejki i nawet w tym miejscu pojawił się błąd:

„Użytkownicy mogą doświadczyć kolejki podczas logowania się do Diablo IV podczas Early Access Beta Weekend. Zwróć uwagę na to, że odliczanie może się zakończyć i przekroczyć czas podany na zegarze kolejki. NIE opuszczaj kolejki, ponieważ spowoduje to jej ponowne uruchomienie. Na Weekend Otwartej Bety będziemy posiadać dokładniejsze liczniki czasu”.

Deweloperzy nie mogą zmarnować najbliższych tygodni, ponieważ w przyszły weekend odbędzie się otwarta beta Diablo 4, którą na pewno zainteresuje się jeszcze więcej graczy, a nie możemy zapomnieć, że premiera gry została zaplanowana na początek czerwca.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo 4.

Źródło: Blizzard

Komentarze (209)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper