Hogwarts Legacy miażdży Elden Ring w Wielkiej Brytanii. Nowe gry zaliczają spore spadki

Gry
1341V
Hogwarts Legacy - może czas na eliksir
Iza Łęcka | 14.03, 12:02

Gracze z Wysp pokochali czarodziejski świat Avalanche Software i najwyraźniej nie zamierzają z niego zrezygnować. Już piąty tydzień z rzędu magiczna produkcja zajmuje pozycję lidera w rankingach sprzedaży w fizycznej dystrybucji.

Hogwarts Legacy nie ma sobie równych – po bardzo obiecujących rezultatach w pierwszych tygodniach od debiutu WB Games mogło zacierać łapy na kolejne rekordy, tymczasem ogromne zainteresowanie tytułem potwierdzają nie tylko systematycznie udostępniane przez wydawcę statystyki, ale przede wszystkim zestawienia sprzedaży.

W ostatnim tygodniu magiczna przygoda ponownie zajęła pierwszą lokatę w Wielkiej Brytanii. Jak wskazuje serwis GamesIndustry.biz, zaledwie po pięciu tygodniach sprzedaż Hogwarts Legacy przebiła zainteresowanie Elden Ring na brytyjskim rynku, zarówno w dystrybucji fizycznej, jak i cyfrowej. Dziennikarze podkreślają, że pozycja Avalanche Software już niebawem powinna także wyprzedzić LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, czyli tytuł, który w 2022 roku zajął czwartą lokatę w ogólnym rankingu sprzedaży na Wyspach.

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami wielu interesujących premier, które w ostatnich dniach zaliczyły spore spadki popularności wśród brytyjskich klientów. Fizyczna edycja Metroid Prime Remastered uplasowała się na 4 miejscu (-79%), w porównaniu z ostatnim tygodniem Wo Long Fallen Dynasty zaliczyło sprzedaż mniejszą o 73% (33 lokata w omawianym zestawieniu), Octopath Traveler 2 jest na 21 pozycji (spadek o 49%), natomiast Kirby's Return to Dream Land Deluxe znalazło się tuż za TOP10 (-38%).

Co ciekawe, odbywający się w zeszłym tygodniu Mario Day oraz pojawiające się z tej okazji promocje skłoniły Brytyjczyków do sięgnięcia po produkcje z wąsatym hydraulikiem w roli głównej – na uwagę zasługuje chociażby fakt, że Mario + Rabbids: Sparks of Hope po kilku akcjach reklamowych od trzech tygodni cieszy się nieustannym wzrostem sprzedaży (+16%).

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii w tygodniu zakończonym 11 marca (dystrybucja fizyczna):

  1. Hogwarts Legacy (1 – pozycja z zeszłego tygodnia)
  2. FIFA 23 (3)
  3. Mario Kart 8 Deluxe (5)
  4. Metroid Prime Remastered (2)
  5. God of War: Ragnarok (4)
  6. GTA 5 (10)
  7. Minecraft: Switch Edition (9)
  8. Call of Duty: Modern Warfare 2 (7)
  9. Nintendo Switch Sports (11)
  10. Animal Crossing: New Horizons (13)

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: GameIndustry.biz

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper