Serial God of War - Cory Barlog czuje presję przez sukces The Last of Us

Filmy/seriale
1107V
God of War wkurzony Kratos
Iza Łęcka | 09.03, 13:40

Jeden z czołowych deweloperów SIE Santa Monica Studio ponownie uaktywnił się w sieci i szybko został zapytany o swoje odczucia związane z serialem HBO. Barlog nie ukrywa, że tak znakomita realizacja „The Last of Us” podnosi poprzeczkę innym nadciągającym projektom, w tym serialowi „God of War”.

PlayStation niezwykle mocno inwestuje w rozwój swoich kluczowych marek w następnych mediach – już nie tylko gracze będą wiedzieć, kim jest Nathan, Joel i Aloy, a dzięki takim produkcjom jak „Uncharted”, „Gran Turismo” czy debiutujący na HBO oraz HBO Max serial „The Last of Us” odbiorcy mogą sięgnąć po kolejne gry tworzone przez studia Japończyków. Do tego obiecującego grona dołącza oczywiście projekt Amazonu – już pod koniec roku ogłoszono, że powstanie aktorska wersja „God of War”.

Showrunnerem „God of War” będzie Rafe Judkins, reżyser wspomnianego wcześniej „Uncharted”, scenariuszem zajmą się także Mark Fergus i Hawk Ostby, natomiast nad całością czuwać będzie Cory Barlog. Na początku marca twórca z Santa Monica Studio został zapytany przez jednego z obserwatorów, jak odbiera ostatnią propozycję Sony Pictures Television i Warner Bros. Discovery.

Jeden z ojców Kratosa zdradził, że adaptacja przygód Joela i Ellie zrobiła na nim ogromne wrażenie, bo jest emocjonującym i poruszającym obrazem. Deweloper dodał, że sukces „The Last of Us” stawia go jednak w trudniejszym położeniu – twórca czuje sporą presję, pracując nad serialem koncentrującym się na ukazaniu historii boga wojny w mitologii nordyckiej.

„Jak do tej pory podoba Ci się „The Last of Us”?

„Naprawdę niesamowita, wzruszająca i inspirująca praca, która napełnia mnie radością + uznaniem wobec wszystkich, którzy ją stworzyli. Ale też niemałą presją, frustracją i odrobiną zazdrości, że jest tak cholernie dobra. Poważnie, to co osiągnęli jest piekielnie POTĘŻNE. Tak bardzo jestem z nich dumny”.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia HBO pochwaliło się pobiciem kolejnego rekordu oglądalności i niesamowitym wzrostem zainteresowania od czasu premiery pierwszego odcinka „The Last of Us”. Pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ekipy Amazonu – oby telewizyjna przygoda Kratosa była jak najbardziej emocjonująca i dopracowana ;)

Źródło: Games Radar

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper