Twitter Blue w Polsce. Bardzo wysoka cena za kilka funkcji

Technologie
2731V
Twitter Blue
Wojciech Gruszczyk | 03.03, 15:01

Elon Musk rozpoczyna kolejny etap swojego panowania na Twitterze. Zainteresowani mogą teraz wykupić w Polsce usługę Twitter Blue, by otrzymać kilka dodatkowych funkcji – cena jest jednak zaskakująco duża.

W zeszłym roku Elon Musk przejął Twitter i rozpoczął zabawę. Na dobry początek zwolnił wielu specjalistów, a następnie pojawiły się przecieki dotyczące różnych prób zarobienia na użytkownikach – miliarder nie jest najwidoczniej przekonany do klasycznych reklam i postanowił zaoferować klientom abonament.

Już kilka tygodni temu korporacja zapowiedziała ofertę Twitter Blue, która dzisiaj zadebiutowała w kolejnych krajach – na liście znalazła się Polska, więc także użytkownicy z naszego kraju mogą zainteresować się propozycją.

Płatny abonament jest dostępny w Polsce, ale cena jest zależna od platformy, na której zdecydujemy się na wykupienie oferty – sięgając po Twitter Blue przez przeglądarkę zapłacicie 44,28 zł na miesiąc lub 461,24 zł na rok z góry.

Sytuacja jest o tyle zabawna, że według oficjalnych stawek za Twitter Blue powinniśmy przez przeglądarkę (można nawet na smartfonie...) zapłacić 36 zł / 374,99 zł, ale Twitter nie podaje ceny ostatecznej (bez podatku VAT) i podczas finalizacji pojawiają się wspomniane wyżej ceny.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku urządzeń mobilnych, ponieważ tutaj musimy dopłacić jeszcze kwotę, którą Twitter musi oddać poszczególnym platformom – za miesiąc Twitter Blue przez aplikację zapłacicie 49 zł na miesiąc, a 514,99 zł na rok z góry.

W tej cenie otrzymacie lepszą pozycję w odpowiedziach i wynikach wyszukiwania, będziecie mogli przesyłać dłuższe filmy oraz dodatkowo materiały w rozdzielczości 1080p, będziecie mogli edytować tweety, a wkrótce na osi czasu użytkowników pojawi się mniej reklam.

Źródło: Chip.pl

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper