Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2014 19:55
Zapraszamy na październikowe Pog(R)adajmy - gracze z 11 miast w Polsce gadają o grach
2186V

Zapraszamy na październikowe Pog(R)adajmy - gracze z 11 miast w Polsce gadają o grach

Inicjatywa Pog(R)adajmy rośnie z każdym kolejnym miesiącem. Właśnie otrzymaliśmy zaproszenie dla wszystkich czytelników PPE na kolejną imprezę – w październiku gracze spotykają się aż w 11 miastach w Polsce! Macie ochotę pograć i pogadać o grach? To wydarzenie jest właśnie dla Was!

Prawdopodobnie już wiecie czym jest Pog(R)adajmy. Dla tych, którzy pierwszy raz dowiadują się o spotkaniu, napiszemy krótko - jest to luźne, darmowe spotkanie dla Graczy i pracowników gamedevu, na którym jedni jak i drudzy mogą pogadać o grach w gronie pełnym podobnych sobie pasjonatów.

Odczuwaliście czasami, że w gronie Waszych znajomych ciężko jest z kimś pogadać o grach? Jeżeli tak i brakuje Wam takich rozmów, Pog(R)adajmy jest stworzone właśnie dla Was.

Luźna dyskusja charakteryzuje się jednak pewnym schematem:

  • jest przygotowany jeden temat główny spotkania (w październiku będzie to „Crowdfunding w świecie gier") oraz drugi uzupełniający – ujawniany bezpośrednio na samym spotkaniu (wybierany przez organizatora danego miasta, zazwyczaj z wydarzeń bieżących)
  • można pograć w gry na konsolach lub planszówkach (w zależności od wyposażenia lokalu)
  • można zdobyć ciekawe kontakty i zbudować relacje
  • można dowiedzieć się m.in. o ogłoszeniach o pracę w branży gier (kierowanych niekiedy przez samych gości na spotkaniu), konkursach, turniejach, nowych inicjatywach, powstających grach oraz innych wydarzeniach growych organizowanych w Polsce
  • można wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów (w punkcie programu jakim jest inteGRANIE)
  • opcjonalnie można usłyszeć wystąpienia/prelekcje osób z branży gier (zależne od chęci przedstawienia światu swoich wiadomości przez tych drugich)
  • dobrze się bawić i bez problemu wrócić następnego dnia do swoich obowiązków. Spotkanie trwa w godz. 19:00-22:00 – po 22:00 jest otwarta strefa „Po godzinach” dla chcących pozostać dłużej, lecz nie jest w niej zawarte nic z oficjalnego punktu programu

W październiku 2014 jako 11 miasto do dyskusji dołącza Olsztyn.

Data następnego spotkania: 08 października 2014, godz: 19:00 - 22:00 (z wyjątkami – czytać poniżej!)

Proponowany strój: odzież dla Graczy lub cosplay!

Więcej o Pog(R)adajmy na oficjalnej stronie internetowej: www.pogradajmy.pl

Odnajdźcie swoje miasto i dołączajcie do wydarzenia:

Pomysłodawca: Schemat autor bloga Graczem od dziecka.
www.graczem-od-dziecka.blogspot.com

Kontakt do pomysłodawcy: [email protected]

PSX. Pog(R)adajmy to inicjatywa tworzona wolontarialnie przez pasjonatów od czerwca 2013 roku. Odbywa się ona zawsze w drugą środę miesiąca (z możliwymi wyjątkami). Raz do roku organizowane jest jedno wydarzenie odbywające się w sobotę – w ostatnią sobotę sierpnia (wakacji szkolnych) na które przyjeżdżają Pog(R)adamcy z wszystkich miast.

PS2. O powstaniu dyskusji w nowych miastach decyduje zgłoszenie się chętnego organizatora z konkretnego miasta. Chcesz aby Pog(R)adajmy odbyło się w Twoim mieście? Skontaktuj się z pomysłodawcą inicjatywy. Wszyscy organizatorzy z poszczególnych miast sami wyrazili chęć podjęcia się organizacji Pog(R)adajmy w swoim mieście.

PS3. W galerii znajdziecie kilka wybranych zdjęć z Pog(R)adajmy wrzesień 2014.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: informacja prasowa michał wierzbicki pogradajmy