Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2014 14:58
Magia flipperów w Bytomiu
1350V

Magia flipperów w Bytomiu

Pod koniec października w Bytomiu wszyscy miłośnicy flipperów będą mogli poczuć prawdziwą magię. W jedynym w Polsce klubie flipperowy Printimus Pinball odbędzie się w kolejny turniej, dla debiutantów udział bezpłatny!

Na czym polegają magiczne właściwości wspomnianych maszyn do gry można przekonać się w sobotę 25.10 w jedynym w Polsce klubie flipperowy Printimus Pinball w Bytomiu. Odbędzie się w nim kolejny turniej, dla debiutantów udział bezpłatny. Jego uczestnicy mogą bez ograniczeń korzystać z dostępnych automatów flipperowych rekreacyjnie, można także pograć wyłącznie pozaturniejowo. Tylko do tego celu służy pierwszy w Polsce ogólnodostępny, nowiutki flipper „Wizard of Oz”, oto jak się on prezentuje:
 
 
Maszyna ta powstała na bazie amerykańskiego filmu „Czarnoksiężnik z Oz” z 1939 r. Obraz ten jest z kolei adaptacją powieści opublikowanej w 1910 r. Posłużyła ona za kanwę wielu filmów (i innych utworów) jednak wspomniany wyżej pozostaje do dziś najsłynniejszym. Najnowszym dziełem filmowym jest „Oz: Wielki i potężny” sprzed dwóch lat.
 
Fabuła „Czarnoksiężnika…” przypomina nieco historię „Alicji z krainy czarów” – w obu dziewczynka trafia do fantastycznej krainy, gdzie przeżywa niesamowite przygody. Perypetie Dorotki z „Oza” okazały się świetnym materiałem na flipper, flippery tym bardziej niezwykły, bowiem jest to pierwsza produkowana seryjnie maszyna tego typu z pełnokolorowym monitorem zamiast monochromatycznego wyświetlacza. Co więcej, model w Printimus Pinball to edycja specjalna właśnie na 75. rocznicę najsłynniejszej ekranizacji z Judy Garland w roli głównej.
 
Ten magiczny automat trafił do bytomskiego klubu tuż przed największym turniejem flipperowym w dziejach nie tylko Śląska, ale i południa naszego kraju. W Printimus Pinball Cup 2014 nad którym patronat objął prezydent Bytomia, wzięło udział 36 graczy w tym co – UWAGA – jest rekordem Polski: 17 z zagranicy. Reprezentowali oni: Niemcy, Węgry i Anglię. Turniej zasadniczy wygrał mieszkający w ostatnich z wymienionych Łukasz Romanowski, zaś typu classic, czyli na starych maszynach, Martin Ayub także ze starej dobrej Anglii. Jak widać Albion górą, ale z mocnym Polskim wsparciem. Atmosferę turnieju doskonale oddaje ten raport. Podczas imprezy zjawiła się także TV Silesia, ale materiał z niej pokazała również Superstacja. Już wiadomo, że kolejny Printimus Pinball Cup odbędzie się za rok.
 
Printimus Pinball ul. Bernardyńska 1 Bytom, sobota 25.10, od 10:00 do ok. 21:00
 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: flippery informacja prasowa polskie stowarzyszenie flipperowe printimus pinball