Twórcy Serial Cleaner stworzą grę dla autorów Silent Hill 2 Remake. Bloober Team ujawnia projekt M

Gry
589V
Draw Distance x Bloober Team
Wojciech Gruszczyk | 13.02.2023, 21:04

Deweloperzy z Bloober Team nie mogą narzekać na brak ciekawych wyzwań, ale studio znane z takich gier jak Layers of Fear i Medium współpracuje z zewnętrznymi studiami, by realizować nowe produkcje. Jedną z takich gier jest tajemniczy projekt M.

Bloober Team potwierdza nawiązanie współpracy z Draw Distance, co w pewien sposób nie jest zaskakujące, ponieważ twórcy Medium posiadają 35% akcji autorów Serial Cleaner. Firma jednak podkreśla, że bliska relacja nie była w tym wypadku kluczowym czynnikiem decydującym o podpisaniu umowy na przygotowanie gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od ponad roku Bloober Team prowadziło pre-produkcję tajemniczej gry i to właśnie Draw Distance zostało wybrane jako zespół, który zrealizuje całą produkcję. Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team, w komunikacie do mediów zaznaczył, że autorzy zostali wybrani ze względu na swoje doświadczenie.

„Myśleliśmy o współpracy już wcześniej, ale do tej pory nasze projekty nie były ze sobą kompatybilne. Traktowaliśmy Draw Distance jako niezależną od nas firmę z zupełnie odmienną strategią. Nie jest też tajemnicą, że nie zawsze zgadzaliśmy się z decyzjami spółki. Jednak droga, którą przeszła firma prowadzona przez Michała Mielcarka, a także jej osiągnięcia, porażki i doświadczenie spowodowały, że nastąpił przełomowy moment nie tylko w naszych relacjach, ale przede wszystkim w jej historii. To już dojrzały zespół, świadomy swych atutów, ale i ograniczeń, pełen pasji oraz wspaniałych ludzi, których celem jest odciśnięcie swego znaku w historii gier. Jestem przekonany, że projekt M we współpracy z nami da szansę na to zespołowi Draw Distance”.

Bloober Team nie mogło wewnętrznie rozwijać gry, ponieważ ponad 200-osobowy zespół pracuje teraz nad Silent Hill 2 Remake oraz rozwija własne IP. Wydawcą tej drugiej pozycji będzie Private Division/Take Two.

Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance, porównał sytuację obu firm – krakowski zespół chętnie podjął się realizacji projektu z kilku istotnych powodów.

„Współpraca z Bloober Team przy tej produkcji to dla Draw Distance zupełnie nowe otwarcie. Nasza sytuacja jest w pewien sposób podobna do tej, którą Bloober Team miał przed debiutem Layers of Fear. Projekt nie tylko stabilizuje naszą sytuację finansową, ale przede wszystkim bardzo spodobał się zespołowi produkcyjnemu. Dawno nie czuliśmy takiej kreatywnej radości tworzenia”.

Źródło: Informacja prasowa - Bloober Team

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper