Dead Island 2 w złocie! Gra zadebiutuje wcześniej

Gry
2944V
Dead Island 2
Wojciech Gruszczyk | 13.02, 16:00

Po latach oczekiwania, wielu opóźnieniach, a nawet dwukrotnym zmienieniu deweloperów, prace nad Dead Island 2 zostały zakończone! Gra osiągnęła złoty status, może trafić do tłoczni, a następnie zawędruje do wiernych fanów produkcji nastawionych na obijanie zombiaków.

Na 74 dni przed premierą Dead Island 2 osiągnął złoty status. Deweloperzy zakończyli prace nad grą, więc Deep Silver oraz Dambuster Studios postanowili przyspieszyć datę premiery. Jest to niecodzienna sytuacja w naszej branży, ale najwidoczniej twórcy są bardzo pewni swego i chcą zaoferować tę przyjemność szerokiej publice.

Dead Island 2 nie zadebiutuje 28 kwietnia, a już 21 kwietnia śmiałkowie rozpoczną poznawanie opowieści pełnej zombiaków. To niby tylko tydzień różnicy, ale ta decyzja może okazać się kluczowa dla wielu graczy, którzy po prostu szybciej rozpoczną przygodę z oczekiwaną od lat pozycją.

„Przedstawiciele Deep Silver oraz Dambuster Studios są w równym stopniu pełni zachwytu, jak i ulgi, mogąc ogłosić dziś światu, że długo wyczekiwana nowa odsłona sagi o zabijaniu zombie, Dead Island 2, OSIĄGNĘŁA ZŁOTY STATUS! W ramach świętowania tego wydarzenia obie firmy postanowiły również skrócić czas oczekiwania fanów i wypuścić grę tydzień wcześniej, niż pierwotnie planowano, czyli w piątek 21 kwietnia 2023 roku”.

Dead Island 2 zadebiutuje wcześniej, co nie jest specjalnie zaskakujące, ponieważ w ostatnich dniach Respawn Entertainment opóźniło premierę Star Wars Jedi: Survivor i zespół EA zaproponuje przygodę właśnie 28 kwietnia. Tytuł pełen zombie nie będzie także walczył o uwagę z graczami, którzy wyczekują na Redfall – opowieść przepełniona wampirami trafi na rynek 2 maja. 

Ze względu na zmianę premiery Dead Island 2 zadebiutuje w tym samym dniu, co Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, ale raczej nie jest to duży problem dla Dambuster Studios oraz samego Nintendo.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dead Island 2.

Źródło: Informacja prasowa - PLAION

Komentarze (78)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper