Szef Activision ostrzega przed blokadą umowy z Microsoftem. Wielka Brytania może stać się „Doliną Śmierci”

Gry
2893V
Bobby Kotick
Wojciech Gruszczyk | 07.02, 20:34

Bobby Kotick nie przebierał w słowach podczas ostatniego wywiadu. Szef Activision Blizzard skomentował doniesienia, według których urzędnicy z Wielkiej Brytanii mogą również sprzeciwić się umowie producenta Call of Duty z Microsoftem.

Federalna Komisja Handlu otwarcie walczy z Microsoftem i Activision Blizzard chcąc zablokować transakcję w sądzie, Unia Europejska za sprawą Komisji przedstawiła raport dotyczący zastrzeżeń związanych z umową i podobną drogą ma podążyć Wielka Brytania.

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynku ma w tym tygodniu wydać swoją tym czasową decyzję na temat największej transakcji w naszej branży, ale według pierwszych raportów – CMA również będzie chciało wstrzymać umowę.

Sytuację na antenie CNBC skomentował Bobby Kotick i szef Activision Blizzard nawiązał do słów premiera Wielkiej Brytanii – zdaniem Rishiego Sunaka UK ma stać się Doliną Krzemową Europy, a pomoże w tym nowy dział rządowy dla nauki, innowacji i technologii.

Innego zdania jest Kotick, który na początku nawiązał do sytuacji w Wielkiej Brytanii po wyjściu z Unii Europejskiej:

„Patrzysz na Wielką Brytanię i myślisz o post-Brexit UK, to prawdopodobnie pierwszy kraj, w którym widzisz recesję i prawdziwe poważne konsekwencje recesji”.

Zdaniem CEO Activision Blizzard, umowa z Microsoftem może pomóc rynkowi, a zablokowanie transakcji wpłynie negatywnie na całą Wielką Brytanię:

„Jeśli jesteś Wielką Brytanią i masz niesamowicie wykształconą siłę roboczą, masz wiele talentów technologicznych, miejsca takie jak Cambridge, gdzie jest najlepsze SI i uczenie maszynowe, pomyślałbym, że zamierzasz przyjąć transakcję taką jak ta, w której zobaczysz tworzenie miejsc pracy i możliwości. I tak naprawdę wcale nie chodzi o to, czy jest to platforma Sony czy Microsoftu, tak naprawdę chodzi o przyszłość technologii. (…) Rishi Sunak powiedział, że chcą być Doliną Krzemową Europy lub kontynentu, a jeśli takie umowy nie mogą się przebić, to nie staną się Doliną Krzemową, a będą Doliną Śmierci”.

Źródło: VGC

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper