Resident Evil: Death Island jeszcze w 2023 roku! Capcom rozwija IP i prezentuje nową historię

Filmy/seriale
4377V
Resident Evil: Death Island
Wojciech Gruszczyk | 07.02, 18:30

Uniwersum Resident Evil zostanie już wkrótce rozbudowany o Resident Evil 4 Remake, ale jak widać Capcom ma większe plany na swój świat. Latem 2023 roku zadebiutuje „Resident Evil: Death Island”, czyli nowy film animowany, którego dystrybucją zajmuje się Sony Pictures Home Entertainment.

Capcom właśnie zapowiedział „Resident Evil: Death Island” i choć dotychczas nie otrzymywaliśmy żadnych informacji na temat projektu, to jednak wierni sympatycy japońskiego IP powinni szykować się na ciekawą historię, ponieważ jest to kontynuacja „Resident Evil: Vendetta” z 2017 roku.

W „Resident Evil: Death Island” nie zabraknie znanych twarzy – Leon S. Kennedy na początku historii ma zajmować się misją ratunkową, a Chris Redfield prowadzi śledztwo dotyczące wybuchu epidemii zombie w San Francisco. Dwie sprawy są ze sobą połączone przez więzienie Alcatraz.

Za reżyserię „Resident Evil: Death Island” odpowiadał Eiichiro Hasumi („Assassination Classroom”), a scenariusz na podstawie uniwersum Capcomu stworzył Makoto Fukami („Psycho-Pass”).

Sony Pictures Home Entertainment zajmie się wrzuceniem historii na ekrany widzów, ale aktualnie nie potwierdzono dokładnej platformy dystrybucji. Bardzo możliwe, że na początek opowieść trafi do klasycznego VOD.

Źródło: IGN

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper