The Last of Us 3 ma znajdować się w produkcji. Gra jest realizowana na PS5 i „z myślą o PS6”

Gry (plotka)
3119V
The Last of Us 3
Wojciech Gruszczyk | 07.02, 14:22

Powraca temat potencjalnej kontynuacji The Last of Us. Redakcja The Leak otrzymała kolejne szczegóły na temat wewnętrznych działań Sony i zdaniem Staffana Ulmerta – The Last of Us Part III powstaje w Naughty Dog.

W ostatnich dniach Neil Druckmann w dość zaskakujących słowach wypowiedział się na temat The Last of Us Part III – twórca uniwersum wspomniał, że gra nie powstanie, jeśli zespół nie stworzy odpowiedniej historii.

The Leak otrzymało jednak inne informacje – zdaniem źródła już w listopadzie ubiegłego roku w Naughty Dog trwały prace nad The Last of Us Part III, a ostateczny budżet oraz zakres produkcji miał zależeć od sukcesu „The Last of Us” od HBO. Jak wiadomo serial cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Informator, który wcześniej wspomniał o PS5 Slim, poinformował The Leak o planach japońskiej korporacji – The Last of Us Part III ma znajdować się w produkcji:

„Wewnątrz Sony tytuł jest oznaczony jako "w trakcie realizacji", a Naughty Dog jest deweloperem i gra jest skategoryzowana jako wydanie na PlayStation 5 z "myślą o PlayStation 6".”

The Leak tłumaczy, że choć The Last of Us Part III według przedstawionych informacji ma być przygotowywany z myślą o PlayStation 5, to jednak długi czas tworzenia gry z segmentu AAA (przynajmniej 4 lata) może sprawić, że ostatecznie tytuł wyląduje na rynku pod koniec aktualnej generacji, a na PS6 zostanie wydana ulepszona wersja przygody.

Źródło: TheLeak

Komentarze (145)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper